IniciConsells esportiusAissa Ouchbab i Ainoa Puentes guanyen la XX Milla Urbana de Tortosa

Aissa Ouchbab i Ainoa Puentes guanyen la XX Milla Urbana de Tortosa

La Milla Urbana de Tortosa, que complia el seu vintè aniversari, va tancar dissabte passat el II Circuit de MIlles Urbanes del Baix Ebre amb la participació de prop de tres-cents esportistes repartits en les diferents categories convocades. En absolut masculí, la cursa de més nivell, i la  més disputada de la tarde, va tenir com a guanyador a Aissa Ouchbab de l’AtHletic-Track Tarragona amb un temps de 4′ 58″.

Foto: Cedida

Les disset curses disputades es van desenvolupar en el tram central de l’Avinguda Generalitat davant del Parc Municipal Teodor González, en una tarde amb un excel·lent climatologia fet que va permetre una molt bona afluència de públic per animar a tots els participants, i en especial als més petits, grans protagonistes de la jornada.

El lliurament de premis va estar presidit per Jordi Jordan, alcalde de Tortosa, Antoni Gilabert, president del Consell Esportiu del Baix Ebre, i Dani Meseguer, president del Club Atletisme Terres de l’Ebre, i al que també va sumar-se el campió paralímpic tortosí Yassine Ouhdadi.

Durant els pròxims dies els organitzadors del circuit, el Consell Esportiu del Baix Ebre,  farà pública la classificació final després de celebrades les milles de Jesús, El Perelló i Tortosa.

Els tres primers classificats de la prova tortosina van ser els següents:

PATUFET FEMENÍ (2020):

  1. Claudia Leon (C. Sagrada Família)
  2. Mariona Ferré (C. Sagrada Família)
  3. Shaima Peralta (IE El Temple)

PATUFET MASCULÍ (2020):

  1. Dani Giordano (Ametlla de Mar)
  2. Atem Danso (ZER Riu Serra)
  3. Leo Gargallo (C. Sagrada Família)

PATUFET FEMENÍ (2018-2019):

  1. Meryam Merzoug (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Aina Solé (IE Temple)
  3. Sasha Povill (ZER Riu Serra)

PATUFET MASCULÍ (2018-2019):

  1. Martí Margalef (Atletisme del Perelló)
  2. Marc Lleixà (C.A. Terres de l’Ebre)
  3. Adrià Camarero (C.A. Terres de l’Ebre)

PREBENJAMÍ FEMENÍ:

  1. Iradie Roca (ZER Riu Serra)
  2. Laia Llambrich (Atletisme del Perelló)
  3. Janna Ferreres (Atletisme del Perelló)

PREBENJAMÍ MASCULÍ:

  1. Gerard Castellnou (C. Sagrada Família)
  2. Marc Jubert (C.A. Terres de l’Ebre)
  3. Marc Garcia (Col.legi Teresià)

BENJAMÍ FEMENÍ:

  1. Alba Domingo (Col.legi Sagrada Família)
  2. Aitana Casanova (C.A. Terres de l’Ebre)
  3. Ariadna París (C.A. Terres de l’Ebre)

BENJAMÍ MASCULí:

  1. Abdeluahed Merzoug (Independent)
  2. Owen Davis Cortilever (Atletisme del Perelló)
  3. Pau Quintana (Atletisme del Perelló)

ALEVÍ FEMENÍ:

  1. Paula Sintorres (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Carla Ferrando (C.A. Terres de l’Ebre)
  3. Nina Valls (C.A. Terres de l’Ebre)

ALEVÍ MASCULÍ:

  1. Jan Lleixà (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Ridouane Merzoug (Independent)
  3. Ramon Castells (C.A. Terres de l’Ebre)

INFANTIL FEMENÍ:

  1. Aya El Abdaloui (Atletisme del Perelló)
  2. Laia Triviño (C.A. Terres de l’Ebre)
  3. Alba Mulet (C.A. Terres de l’Ebre)

INFANTIL MASCULÍ:

  1. Alejandro Laboria (Atletisme del Perelló)
  2. Roger Forner (C.A. Terres de l’Ebre)
  3. Roger Cutanda (C.A. Terres de l’Ebre)

CADET FEMENÍ:

  1. Ainoa Caballé (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Cinta Solà (C.A. Terres de l’Ebre)
  3. Alèxia Pallarès (Atletisme del Perelló)

CADET MASCULÍ:

  1. Xavi Moreso (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Iker Ballesteros (C.A. Terres de l’Ebre)
  3. Pau Aixendri (C.A. Terres de l’Ebre)

JUVENIL FEMENÍ:

  1. Queralt Casacuberta (Atletisme del Perelló)

JUVENIL MASCULÍ:

  1. Víctor Sorribes (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Abdelkhaleq Essahlaoui (C.A. Terres de l’Ebre)
  3. Joan Alegret (C.A. Terres de l’Ebre)

VETERANS FEMENÍ:

  1. Lucy Galve (Independent)

VETERANS MASCULÍ:

  1. Lluís Puentes (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Manuel Juanpere (El Perelló)
  3. Angel Martos (Independent)

ABSOLUT FEMENÍ:

  1. Ainoa Puentes (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Laia Monforte (C.A. Terres de l’Ebre)
  3. Nerea Perales (C.A. Terres de l’Ebre)

ABSOLUT MASCULÍ:

  1. Aissa Ouchbab (Athlètic-Track Tarragona)
  2. Mohamed Amine (Athlètic-Track Tarragona)
  3. Musa Sowe (Independent)
ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

16 + = 24

Últimes notícies