IniciConsells esportiusBon nivell a la final territorial de patinatge artístic dels Jocs Esportius...

Bon nivell a la final territorial de patinatge artístic dels Jocs Esportius Escolars de l’Ametlla de Mar

L’Agrupació Territorial de Consells Esportius de les Terres de l’Ebre va organitzar, sota la tutela del consell del Baix Ebre i el suport tècnic del Club Patí Ametlla de Mar, la Final Territorial de Patinatge Artístic dels Jocs Esportius Escolars de Catalunya al pavelló Galetet de La Cala. Es tractava de la darrera prova abans de la Final Nacional on els patinadors i patinadores tenien l’oportunitat de continuar demostrant l’evolució personal iniciada fa uns mesos a les fases comarcals.

En jornada de matí i tarde, i repartides per nivells i categories, es van anar desenvolupant de les diferents actuacions, començant pels individuals i acabant amb els setze grups inscrits en trios, quartets, quintets i xous de primària i secundària.

El lliurament de premis va comptar amb la presència de l’alcaldessa de l’Ametlla de Mar, Eva del Amo, el president del Consell Esportiu del Baix Ebre, Víctor Grau, i Amadeo Comes, regidor d’esports. Els campions territorials, primers classificats de cada categoria i nivell, van ser els següents:

JUVENIL A

Ainara José (CP Alcanar)

CADET A

Mar Fibla (CP Alcanar)

CADET B

Maria Llaó (CP l’Ametlla de Mar)

CADET C

Júlia Torrado (CP Dertusa)

INFANTIL A

Laia Noé (CP Dertusa)

INFANTIL B

Ona Bayo (CP Alcanar)

INFANTIL C

Paula Sebastià (CP Dertusa)

ALEVÍ A

Mariona Astasio (CP Alcanar)

ALEVÍ B

Carla Vidal (CP Rapitenc)

ALEVÍ C

Marta Sáez (CP Rapitenc)

BENJAMÍ A

Arlet Bort (CP Alcanar)

BENJAMÍ B

Amalia Smerea (CP Perelló)

BENJAMÍ C

Aira Fibla (CP Rapitenc)

PREBENJAMÍ A

Mia Vidal (CP Alcanar)

PREBENJAMÍ B

Júlia Moliné (CP Deltebre)

PREBENJAMÍ C

Laia Segarra (CP Rapitenc)

PATUFET B

Valentina Borràs (CP l’Ametlla de Mar)

PATUFET C

Ona Morant (CP Alcanar)

TRIO DE PRIMÀRIA

Les Dives (CP Perelló)

TRIO DE SECUNDÀRIA

Vis a vis (CP Alcanar)

QUARTET DE PRIMÀRIA

Lilo i Stich (CP Alcanar)

QUARTET DE SECUNDÀRIA

Per mi per tu per totes (CP Alcanar)

QUINTET DE PRIMÀRIA

Greaser (CP Alcanar)

QUINTET DE SECUNDÀRIA

Catwomans (CP Alcanar)

XOU DE PRIMÀRIA

Bibidi Badibi Bu (CP Alcanar)

Podeu veure clicant al següent pdf les classificacions íntegres de totes les categories:

RESULTATS FINAL TERRITORIAL PATINATGE L’AMETLLA DE MAR 18.05.24

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

5 + = 12

Últimes notícies