IniciConsells esportiusEl Baix Ebre finalitza el comarcal de patinatge escolar amb la tercera...

El Baix Ebre finalitza el comarcal de patinatge escolar amb la tercera jornada a Deltebre

Diumenge 14 d’abril el pavelló poliesportiu del Deltebre va acollir la tercera i última jornada del campionat comarcal de patinatge dels Jocs Esportius Escolars del Baix Ebre.

Es van veure més d’un centenar d’actuacions entre individuals i grups xous repartides en les diferents categories i nivells en una competició de matí i tarde, i on es va poder observar una bona evolució de tots els participants des de la primera prova celebrada. Als millors de cada categoria els espera ara la Final Territorial Terres de l’Ebre que tindrà lloc el 18 de maig a l’Ametlla de Mar.

L’acte de lliurament de premis va estar presidit per Eric Bertomeu, regidor de promoció esportiva i festes de l’ajuntament de Deltebre, acompanyat d’altres regidores i regidors, i d’Aleix Franch, vicepresident del Consell Esportiu del Baix Ebre, entitat organitzadora de l’activitat que comptà amb el suport tècnic del Club Patí Deltebre.

Els tres primers classificats de les diferents categories i nivells van ser els següents:

JUVENIL A

  1. Georgina Borràs (CP Dertusa)
  2. Mireia Manjón (CP Ametlla de Mar)

CADET A

  1. Hannah Pallarés (CP Ametlla de Mar)
  2. Gina Monforte (CP Ametlla de Mar)
  3. Paula Serrano (CP Ametlla de Mar)

CADET B

  1. Maria Llaó (CP Ametlla de Mar)
  2. Noelia Gallego (CP Jesús)

CADET C

  1. Julia Torrado (CP Dertusa)
  2. Aya Abdellaoui (CP Jesús)
  3. Neus Aleu (CP Dertusa)

INFANTIL A

  1. Ainara Pulido (CP Dertusa)
  2. Laia Noé (CP Dertusa)
  3. Carme Arbó (CP Ametlla de Mar)

INFANTIL C

  1. Paula Sebastià (CP Dertusa)
  2. Rosa Romero (CP Dertusa)

ALEVÍ A

  1. Xènia César (CP Ametlla de Mar)
  2. Anna Brull (CP Ametlla de Mar)
  3. Iris Aliau (CP Ametlla de Mar)

ALEVÍ B

  1. Joana Morales (CP Deltebre)
  2. Alexandra Zanatta (CP Dertusa)
  3. Núria Garcia (CP Jesús)

ALEVÍ C

  1. Michelle Ferreres (CP Dertusa)
  2. Andrea Allakhiarov (CP Dertusa)
  3. Kiara Fuentes (CP Ametlla de Mar)

BENJAMÍ A

  1. Judit Morales (CP Deltebre)
  2. Nora Guasp (CP Deltebre)
  3. Rut Prats (CP Deltebre)

BENJAMÍ B

  1. Claudia Porres (CP Deltebre)
  2. Maria Elena Lau (CP Perelló)
  3. Amalia Smerea (CP Perelló)

BENJAMÍ C

  1. Iris Farnós (CP Perelló)
  2. Carla Antó (CP Dertusa)
  3. Monica Bouzas (CP Dertusa)

PREBENJAMÍ A

  1. Mercè Bonet (CP Deltebre)

PREBENJAMÍ B

  1. Bet Marsal (CP Perelló)
  2. Mia Llambrich (CP Ametlla de Mar)
  3. Júlia Moline (CP Delebre)

PREBENJAMÍ C

  1. Paula Farnós (CP Perelló)
  2. Berta Gonzalez (CP Dertusa)
  3. Olivia Duran (CP Dertusa)

PATUFET B

  1. Valentina Borràs (CP Ametlla de Mar)

PATUFET C

  1. Valentina Estrada (CP Ametlla de Mar)
  2. Greta Bertomeu (CP Deltebre)
  3. Arlette Casanova (CP Perelló)

TRIO Primaria:

  1. Les Dives (CP Perelló)

TRIO Secundària:

  1. A través del temps (CP Deltebre)

QUARTET Primària

  1. Wonka (CP Deltebre)

QUARTET Secundària

  1. La Nit Encesa (CP Perelló)
  2. Endolça’m (CP Deltebre)

QUINTET Secundària

  1. Ser diferent està de moda (CP Ametlla de Mar)
ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

59 + = 60

Últimes notícies