IniciConsells esportiusEl Baix Ebre premia per categories als nedadors i nedadores més complets...

El Baix Ebre premia per categories als nedadors i nedadores més complets dels Jocs Esportius Escolars

La competició de natació dels Jocs Esportius Escolars del Baix Ebre, organitzada pel Consell Esportiu del Baix Ebre i amb el suport tècnic del Club Natació Tortosa, va finalitzar dissabte passat 27 d’abril a la piscina del WIN donant l’oportunitat de millorar marques a tots els nedadors i nedadores.

Van ser més de cent participants repartits en les diferents categories i que havien passat per tots els estils de la natació (lliures, esquena, braça i papallona), amb la voluntat formativa que en edat primerenca no es busqui l’especialització sinó la pràctica de totes les opcions possibles en una piscina. Amb aquest sistema no es premia als millors per cada prova sinó que es fa una mitjana dels tres dies i de tots els estils per establir el rànquing dels tres nedadors/a més complet/a per pujar al pòdium, malgrat que tots els participants van rebre una medalla commemorativa.

El lliurament de guardons va estar presidit per l’alcalde de Tortosa, Jordi Jordan, el president del Consell Esportiu del Baix Ebre i regidor d’esports de Tortosa, Víctor Grau, i la presidenta del Club Natació Tortosa, Sandra Pous. Els tres primers classificats foren els següents:

PREBENJAMÍ FEMENÍ

  1. Elsa Adame (EM Natació-WIN)
  2. Angela Roig (EM Natació-WIN)
  3. Anna Yagüe (EM Natació-WIN)

PREBENJAMÍ MASCULÍ

  1. Pere Albacar (EM Natació-WIN)
  2. Roger Moliné (AME Ametlla de Mar)
  3. Jan Juárez (EM Natació-WIN)

BENJAMÍ FEMENÍ

  1. Ona Segura (IE MDD Portal de Batea)
  2. Daniela Alvarez (AME Ametlla de Mar)
  3. Gemma Lleixà (CN Tortosa)

BENJAMÍ MASCULÍ

  1. Nil Duran (AME Ametlla de Mar)
  2. Jordi Valls (CN Tortosa)
  3. Lluc Monclús (CN Tortosa)

ALEVÍ FEMENÍ

  1. Blanca Forgàs (CN Tortosa)
  2. Emma Dalmau (CN Tortosa)
  3. Martina Juárez (CN Tortosa)

ALEVÍ MASCULÍ

  1. Marc Blanch (CN Tortosa)
  2. Roc Moliné (AME Ametlla de Mar)
  3. Adrian Zatic (CN Tortosa)

INFANTIL FEMENÍ

  1. Saray Font (CN Tortosa)
  2. Mar Duran (AME Ametlla de Mar)
  3. Edurne Borràs (CN Tortosa)

INFANTIL MASCULÍ

  1. Nil Farnós (AME Ametlla de Mar)
  2. Sergi Manuel del Vall (CN Tortosa)
  3. Miquel Albacar (CN Tortosa)

CADET FEMENÍ

  1. Daria Shtefshyk (CN Tortosa)
  2. Carla Hierro (CN Tortosa)
  3. Ona Moreso (CN Tortosa)

CADET MASCULÍ

  1. Dídac Pérez (CN Tortosa)
  2. Ian Margalef (AME Ametlla de Mar)
  3. Guillem Llaó (AME Ametlla de Mar)

JUVENIL FEMENÍ

  1. Núria Piñol (AME Ametlla de Mar)
  2. Ayla Llupià (AME Ametlla de Mar)

JUVENIL MASCULÍ

  1. Pol Danta (AME Ametlla de Mar)
  2. Joan Fusté (CN Tortosa)
  3. Ramon Colomines (AME Ametlla de Mar)

El 19 de maig a la piscina d’Amposta tindrà lloc la Final Territorial Terres de l’Ebre.

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

+ 21 = 24

Últimes notícies