IniciConsells esportiusEl Baix Ebre tanca el campionat comarcal escolar de natació amb la...

El Baix Ebre tanca el campionat comarcal escolar de natació amb la tercera jornada disputada a la piscina de Tortosa

La piscina de Tortosa va acollir dissabte passat l’última jornada del Campionat Comarcal de Natació del Baix Ebre dels Jocs Esportius Escolars on han participat prop d’un centenar de nedadors.

Com s’ha vingut fent  durant els darrers anys les característiques de la convocatòria fa que tots els participants facin els quatre estils d’aquest esport: esquena, braça, lliures i papallona. D’aquesta manera no es promou l’especialització en edats tan prematures i s’estableix una classificació final tenint en compte la mitjana dels temps de les diferents sèries i estils, i en base també a les jornades que han participat.

Al final de la jornada organitzada pel Consell Esportiu del Baix Ebre i el suport tècnic del Club Natació Tortosa es van lliurar els premis als guanyadors i les medalles de participació a tots els nedadors amb la presència de Cinta Espuny, representant territorial d’Esport de la Generalitat a les Terres de l’Ebre, Lidia Saura, representant del Consell Esportiu del Baix Ebre, Joaquim del Pino, regidor d’Esports de Tortosa i Sandra Pous, presidenta del Club Natació Tortosa.

La nova cita que espera als millors classificats del Baix Ebre serà la Final Territorial el proper 4 de maig  també a Tortosa. Els pòdiums de les diferents categories van ser els següents:

  •  PREBENJAMÍ FEMENÍ: 1. Blanca Forgas (CN Tortosa)

   2. Nerea Margalef (AME Ametlla de Mar)

   3. Emma Dalmau (CN Tortosa). 

  • PREBENJAMÍ MASCULÍ: 1. Martí Ferri (AME Ametlla de Mar),

     2. Quim Martí (AME Ametlla de Mar),

     3. Noel Fernandez (Escola Cinta Curto). 

  • BENJAMÍ FEMENÍ:    1. Júlia Díaz (CN Tortosa),

       2. Jana Forgas (CN Tortosa),

       3. Mar Duran (AME Ametlla de Mar).

  • BENJAMÍ MASCULÍ: 1. Shankar Llupià (CN Tortosa),

       2. Ruben Alvarez (AME Ametlla de Mar),

       3. Nil Farnós (AME Ametlla de Mar). 

  • ALEVÍ FEMENÍ: 1. Mireia Dalmau (CN Tortosa),

       2. Nuria Pinyol (AME Ametlla de Mar),

       3. Laia Subirats (CN Tortosa).

  • ALEVÍ MASCULÍ: 1. Mike Alós (CN Tortosa),

2. Sergi Beltran (CN Tortosa),

3. Ian Alonso (AME Ametlla de Mar).

  •  INFANTIL FEMENÍ: 1. Emma Hierro (CN Tortosa).
  • INFANTIL MASCULÍ: 1. Oriol Ferri (CN Tortosa),

      2. Eric Campanals (CN Tortosa),

      3. Pere Xavier Comí (AME Ametlla de Mar). 

  • CADET FEMENÍ: 1. Xua Wu Xu Hong (CN Tortosa),

2. Maria Chavarria (CN Tortosa),

3. Sophia Ferri (CN Tortosa). 

  • CADET MASCULÍ: 1. Aitor Boyer (AME Ametlla de Mar),

   2. Artur Juaranz (AME Ametlla de Mar),

   3. Víctor Jimenez (AME Ametlla de Mar). 

  • JUVENIL FEMENÍ: 1. Ahinoa Rivas (CN Tortosa). 
  • JUVENIL MASCULÍ: 1. Eduard Campanales (CN Tortosa),

     2. David Peris (CN Tortosa). 

  •  ALEVÍ FEMENÍ: 1. Cinta Simó (CN Tortosa),

        2. Ainoa Ferré (CN Tortosa),

        3. Ayla Llupià (CN Tortosa). 

  • ALEVÍ MASCULÍ: 1. Xavier Chavarria (CN Tortosa). 
  • INFANTIL MASCULÍ: 1. Josep Maria Roselló-Figueras (CN Tortosa). 
  • CADET FEMENÍ: 1. Angela Calduch (CN Tortosa). 
  • JUVENIL FEMENÍ: 1. Cinta Conesa (CN Tortosa),

   2. Claudia Faneca (CN Tortosa). 

  • JUVENIL MASCULÍ: 1. Eric Castell (CN Tortosa),

     2. Pau Ferré (CN Tortosa).

 

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

3 + 7 =

Últimes notícies