IniciPoliesportiuRemEl CN Amposta amb nou medalles al Campionat d’Espanya de rem

El CN Amposta amb nou medalles al Campionat d’Espanya de rem

El Club Nàutic Amposta es manté entre l’elit de rem estatal, després de finalitzar amb destacat protagonisme al Campionat d’Espanya de rem disputat al Centre Especialitzat d’Alt Rendiment La Cartuja, amb participació de 56 clubs i un miler de remers i remeres de les categories absoluta, sub23, juvenil i cadet, a més de rem paralímpic. Així mateix, es va posar en lliça una nova edició del Trofeu Paco Montes, reservat a les categories absolutes, sub23 i juvenil, en record del que fos president de la Federació Andalusa, dominada pels clubs andalusos, amb primer i segon lloc respectivament per al CN Sevilla i CIrculo de Labradores, amb meritòria tercera posició del CN Amposta. A més, es va disputar el Trofeu Iberdrola, per distingir el millor club en el conjunt de les modalitats femenines, amb triomf del CN Sevilla, i el Trofeu Carlos Bielsa, en homenatge al que fos skiffista homònim aragonès per reconèixer el campió absolut masculí en aquesta modalitat.

El CN Sevilla es va imposar amb 12 medalles d’or, 6 de plata i 8 de bronze, i per aquest ordre es van classificar al medaller, Circulo de Labradores, Hondarribia Arraun Elkartea, CR Ribadeo i en quinta posició el CN Amposta amb 9 medalles, 3 d’or i 6 de bronze, que havia estat subcampió de Catalunya a Banyoles.

Les tres primeres posicions van ser per a Joan Bel en skiff sub-23, del dos sense timoner juvenil de Natiela Vatamaniuc-Irene Fornós i el vuit absolut femení amb Marta Ferré-Bárbara Llambrich-Martina Moya-Carla Martí-Irene Fornós-Natiela Vatamaniuc-Noa Guasch-Emma Alimbau, i timoner Gerard Juan.

Les sis de bronze van ser per a quatre sense timoner juvenil amb Julio Vega-Enric Gisbert-Albert Vallès-Edgar Juan i femení amb Carla Martí-Noa Roca-Bárbara Llambrich-Marta Ferré, i en categoria absoluta l’eskiff d’Àlex Pagà, el quatre sense timoner amb Joan Luis Fernández-Pau Sánchez-Aleix Rangel-Francesc Franch, el dos sense timoner de Noa Guasch-Emma Alimbau i el vuit amb Albert Vallès-Francesc Franch-Pau Sánchez-Edgar Juan-Aleix Rangel-Joan Bel-Joan Lluis Fernández-Àlex Paga i timoner Gerard Juan.

També van disputar la final A, els cadets dels dos sense timoner de Iker Ibáñez-Marc Gisbert i Núria Porta-Júlia Tomás, finalitzant en quarta posició, en sexta Martina Moya en sub-23.

Per part del CN la Ràpita, medalla d’or en skiff juvenil de Jordi Alexandrescu, i plata del doble scull juvenil femení d’Angels Ventura-Marina Barberà.

En el Club Rem Delta de Sant Jaume d’Enveja, medalla de plata per a Sergi Olid en skiff sub-23, i van disputar la final A, el quatre sense timoner cadet amb Manel Gilabert-Jan Nil Vila-Kyryl Korets-Eduard Colomé, i la juvenil Núria Olid que ocupava la sexta posició.

Per part del CR Tortosa, les millors van ser les integrants del dos sense timoner absolut, Jana Ribes-Adela Romero, en quarta posició.

Galeria d’imatges:

Fotos: Federación Española de Remo

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

49 + = 57

Últimes notícies