IniciPoliesportiuNatacióEl comarcal escolar de natació del Baix Ebre es tanca amb una...

El comarcal escolar de natació del Baix Ebre es tanca amb una elevada participació

La tercera i última jornada de natació dels Jocs Esportius Escolars del Baix Ebre, organitzada pel consell esportiu, va constatar una elevada participació d’esportistes amb representants del Club Natació Tortosa, Escola Municipal de Natació WIN, AME-Ametlla de Mar i nedadors de Batea i Gandesa.

La culminació de la campanya comarcal tenia com a objectiu conèixer el nedador més complert de cada categoria i sexe, avaluant els millors temps de tots els estils, lliure, papallona, braça i esquena, amb la intenció de què en les edats de formació tothom tinga oportunitat de provar-los tots i més tard poder decidir per una determinada especialització.

L’acte de lliurament de premis va comptar amb la presència de l’alcaldessa de Tortosa, Meritxell Roigé, el regidor d’esports Ximo Martorell, i la presidenta del Club Natació Tortosa, entitat que va donar suport tècnic a la jornada, Sandra Pous. El 8 de maig continuarà la competició amb la Final Intercomarcal de les Terres de l’Ebre.

Els pòdiums dels nedadors complets va ser els següents:

 

JOCS ESPORTIUS ESCOLARS

 

  • PREBENJAMÍ FEMENÍ: 1. Daniela Alvarez (AME Ametlla de Mar), 2. Sofia Kutulska (EM Natació WIN), 3. Ona Segura (MDD Portal-Batea).
  • PREBENJAMÍ MASCULÍ: 1. Nil Duran (AME Ametlla de Mar), 2. Jordi Valls (EM Natació WIN), 3. Martí Carles (EM Natació WIN).

 

  • BENJAMÍ FEMENÍ: 1. Blanca Forgàs (Club Natació Tortosa), 2. Emma Dalmau (Club Natació Tortosa), 3. Raquel Piñol (AME Ametlla de Mar).
  • BENJAMÍ MASCULÍ: 1. Roc Moliné (AME Ametlla de Mar), 2. Martí Garcia (AME Ametlla de Mar), 3. Marc Stefoglo (EM Natació WIN).

 

  • ALEVÍ FEMENÍ: 1. Ariadna Consarnau (AME Ametlla de Mar), 2. Nerea Margalef (AME Ametlla de Mar), 3. Diana Vidal (EM Natació WIN).
  • ALEVÍ MASCULÍ: 1. Martí Ferri (AME Ametlla de Mar), 2. Quim Martí (AME Ametlla de Mar), 3. Miquel Albacar (Club Natació Tortosa).

 

  • INFANTIL FEMENÍ: 1. Ona Moreso (Club Natació Tortosa), 2. Camila Zuazola (AME Ametlla de Mar), 3. Edel Messeguer (Club Natació Tortosa).
  • INFANTIL MASCULÍ: 1. Ian Margalef (AME Ametlla de Mar), 2. Pep Callau (AME Ametlla de Mar).

 

  • CADET FEMENÍ: 1. Núria Piñol (AME Ametlla de Mar).
  • CADET MASCULÍ: 1. Mike Alós (Club Natació Tortosa), 2. Antonio Llambrich (AME Ametlla de Mar).

 

  • JUVENIL FEMENÍ: 1. Maria Chavarria (Club Natació Tortosa).

 

TROFEU

 

  • ALEVÍ MASCULÍ: 1. Raul Flore (Club Natació Tortosa).
  • ALEVÍ FEMENÍ: 1. Anna Bertomeu (Club Natació Tortosa), 2. Júlia Díaz (Club Natació Tortosa), 3. Jana Forgàs (Club Natació Tortosa).

 

  • INFANTIL MASCULÍ: 1. Xavier Chavarria (Club Natació Tortosa), 2. Adrià Bermúdez (Club Natació Tortosa).

 

  • CADET FEMENÍ: 1. Mireia Dalmau (Club Natació Tortosa), 2. Ayla Llupià (Club Natació Tortosa), 3. Núria Más (Club Natació Tortosa).

 

  • JUVENIL FEMENÍ: 1. Angela Calduch (Club Natació Tortosa).
  • JUVENIL MASCULÍ: 1. Jordi Faneca (Club Natació Tortosa).
ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

9 + 1 =

Últimes notícies