IniciConsells esportiusEl pavelló poliesportiu d’Alcanar rep la segona jornada de la lliga...

El pavelló poliesportiu d’Alcanar rep la segona jornada de la lliga territorial de rítmica dels Jocs Esportius Escolars

El pavelló poliesportiu d’Alcanar fou dissabte l’escenari de la segona jornada  de gimnàstica rítmica de la lliga territorial dels Jocs Esportius Escolars organitzada pels consells esportius de les Terres de l’Ebre i d’acord al  programa de la Secretaria General de l’Esport  i de l’Activitat Física de la Generalitat de Catalunya. Les diferents categories, modalitats i nivells van fer una competició amb una trentena de pòdiums en una jornada matinal per als nivells B i C deixant la tarda per al nivell A.

Després de La Sénia i Alcanar als esportistes els espera la tercera jornada de l’Ametlla de Mar el proper 21 de març, i la quarta i última a Sant Jaume d’Enveja el 25 d’abril.  En el cas d’Alcanar  la jornada va estar organitzada per l’Ajuntament, el Consell Esportiu del Montsià i el Club Rítmica Canareu. Els guanyadors de les diferents categories van ser els següents:

 

  • CADET B:  Denisa Daraban (Club Rítmica Tortosa). 
  • INFANTIL B: Marina Borràs (EM Rítmica Tortosa WIN).
  • ALEVÍ B: Alien Sentís (Gimnàstic Rapitenc). BENJAMÍ B: Elodi Olalla (EM Rítmica Tortosa WIN).
  • PREBENJAMÍ B: Noa Benaiges (CGR l’Ampolla). 
  • CADET C: Abril Rosa (Club Rítmica Tortosa). 
  • INFANTIL C: Aroa Hernandez (Rítmica Sant Jaume). 
  • ALEVÍ C: Lídia Gutiérrez (Rítmica Amposta).
  • BENJAMÍ C: Júlia Vidal (EM Rítmica Tortosa WIN). 
  • PREBENJAMÍ C: Elia Meseguer (Club Rítmica Tortosa). 
  • CADET AMar Sancho (CE Canareu).
  • INFANTIL A: Adelina Petreus (CE Canareu). 
  • ALEVÍ A: Carla Bertomeu (Rítmica Sant Jaume). 
  • BENJAMÍ A: Blanca Soliva (Rítmica La Sénia “País del Moble”. 
  • INFANTIL CONJUNTS B: Rítmica Sant Jaume. 
  • ALEVÍ CONJUNTS B: Rítmica Sant Jaume. 
  • BENJAMÍ CONJUNTS B: CGR l’Ampolla. 
  • PREBENJAMÍ CONJUNTS B: CGR l’Ampolla.
  • BENJAMÍ CONJUNTS C: CE Canareu. 
  • PREBENJAMÍ CONJUNTS C: Rítmica Sant Jaume. 
  • INFANTIL DUO/TRIO/QUARTET: Rítmica Sant Jaume Trio. 
  • ALEVÍ DUO/TRIO/QUARTET: EM Rítmica Tortosa WIN Duo. 
  • BENJAMÍ DUO/TRIO/QUARTET: Rítmica Amposta Duo A. 
  • PREBENJAMÍ DUO/TRIO/QUARTET: Rítmica Sant Jaume Duo. 
  • CADET CONJUNTS A: CE Canareu. 
  • INFANTIL CONJUNTS A: CGR l’Ampolla. 
  • ALEVÍ CONJUNTS A: Rítmica La Sénia “País del Moble”. 
  • OPEN CADET/JUVENIL: Alexia Barreda (Rítmica La Sénia “País del Moble”). 
  • OPEN INFANTIL F: Aina Fibla (Rítmica Xaloc). 
  • OPEN INFANTIL M: Antonio Lopez (Rítmica Amposta).
ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

3 + 5 =

Últimes notícies