IniciPoliesportiuRemEl rapitenc Jordi Alexandrescu en novena posició al Campionat d’Europa sub-19 de...

El rapitenc Jordi Alexandrescu en novena posició al Campionat d’Europa sub-19 de rem a Polònia

L’embarcació del doble scull de Jordi Alexandrescu (CN La Ràpita), i Alexander Jurado (CN Helios de Saragossa), van finalitzar en novena posició, al Campionat d’Europa de rem sub-19, disputat a la ciutat de Kruszwica a Polònia, amb participació de remers 26 federacions europees. Una competició molt dura i exigent, en la que van disputar quatre regates en dos dies.

El camp de regates de Kruszwica és un camp de rem natural situat en un parc paisatgístic amb un llac, protegit pel programa Natura 2000. La selecció espanyola va estar dirigida per l’asturià Jaime Ríos, i la ebrenca Meritxell Alonso, responsable de la preparació del Club Rem Delta de Sant Jaume d’Enveja.

En al final B, per decidir del sèptim al dotzè lloc, van ocupar la tercera posició amb un temps de 6:48.97, per darrere de Polònia, 6:48.11, i Hongria, 6:48.93, i superant a Croàcia, 6:52.90, Turquia, 7:00.27, i Lituània, 7:03.98.

En la final per decidir les primeres posició, Grècia va complir amb els pronòstics i es va emportar la medalla d’or, amb plata per a Bulgària i bronze d’Eslovàquia.

En les sèries classificatòries es van quedar a les portes de l’accés directe, ocupant el quart lloc, sempre a l’estela dels tres primers, Grècia, una de les favorites, primera amb 6:36.65, Itàlia, 3:39.68, i Letònia, 6:42.06. El bot hispà va invertir un temps de 6:46.97, per davant d’Eslovènia, 6:57.97.

Només unes tres hores després, van haver de disputar la repesca, finalitzant en segon lloc, anant al capdavant durant els primers 1.500 metres, i sent superats en els últims 500, per Croàcia, que va entrar en primer lloc amb 6:50.49. amb els integrants del bot espanyol, pendents sobretot d’assegurar la seua classificació.

Alexandrescu i Jurado van ocupar el segon lloc, amb 6:51.33, i es van classificar per disputar les semifinals, juntament també amb els representants de Lituània, que van entrar en tercer lloc amb 6:52.20, per davant de Macedònia, 6:52.30; Eslovènia, 7:04.19 i Dinamarca, 7:14.77.

En les semifinals van acabar en quinta posició, amb 7:08.61, per davant de Lituània, 7.13.06, i entrant després d’Itàlia, 6:31.14; Eslovàquia, 6:31.85 i Suïssa, 6:32.74, classificats per a la final, i Hongria,
6:40.34. L’embarcació hispana va anar tota la regata a remolc dels primers classificats.

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

+ 40 = 43

Últimes notícies