IniciConsells esportiusEl VIII Cros ATE Ciutat de Tortosa reuneix al voltant de dues-centes...

El VIII Cros ATE Ciutat de Tortosa reuneix al voltant de dues-centes esportistes al Parc de Remolins

Al voltant de dues-centes esportistes es van donar cita el passat diumenge 17 de desembre al Parc de Remolins per prendre part al VIII Cros ATE Ciutat de Tortosa, “Gran Premi Eduardo Fornós”.

La prova, emmarcada en el calendari dels Jocs Esportius Escolars del Baix Ebre i organitzada pel Club Atletisme Terres de l’Ebre i el Consell Esportiu del Baix Ebre amb el suport de l’Ajuntament de Tortosa, està consolidada dins del calendari atlètic anual, i serveix com a gran referència dels atletes en aquest tram de la temporada.

Tots els participants de les categories de promoció van rebre una medalla commemorativa i trofeu els tres primers classificats, i el millor equip, en un lliurament de premis presidit per l’alcalde de Tortosa, Jordi Jordan, i el regidor d’esports, Victor Grau.

Foto: Cedida

Els primers llocs de les respectives classificacions van ser els següents:

PATUFET MASCULÍ (2018-2019):

  1. Martí Margalef (Atletisme del Perelló)
  2. Marc Lleixà (Atletisme Terres de l’Ebre)
  3. Santiago Urrelo (Atletisme Terres de l’Ebre)

PATUFET FEMENÍ (2018-2019):

  1. Meryam Merzoug (Atletisme Terres de l’Ebre)
  2. Noa Llambrich (Atletisme del Perelló)
  3. Llura Labernia (Sales Distance Athlètic Club)

SUB 8-PREBENJAMÍ MASCULÍ (2016-2017):

  1. Marc Jubert (Atletisme Terres de l’Ebre)
  2. Grégory Zamora (Unió Atlètica Montsià)
  3. Ihssane Daoui (IE Agustí Barberà)

SUB 8-PREBENJAMÍ FEMENÍ (2016-2017):

  1. Jana Ferreres (Atletisme del Perelló)
  2. Laia Llambrich (Atletisme del Perelló)
  3. Laia Pallarès (Atletisme Terres de l’Ebre)

SUB 10-BENJAMÍ MASCULÍ (2014-2015):

  1. Abdu Merzoug (Escola de Remolins)
  2. Ilyas Chguennou (IE Agustí Barberà)
  3. Gil Cid (Sales Distance Athlètic Club)

SUB 10-BENJAMÍ FEMENÍ (2014-2015):

  1. Alba Domingo (Col.legi Sagrada Família)
  2. Emma Fontanet (Atletisme del Perelló); Ariadna París (Atletisme Terres de l’Ebre)

SUB 12-ALEVÍ MASCULÍ (2012-2013):

  1. Riduan Merzoug (Escola de Remolins)
  2. Ramon Castells (Atletisme Terres de l’Ebre)
  3. Roc Valls (Atletisme Terres de l’Ebre)

SUB 12-ALEVÍ FEMENÍ (2012-2013):

  1. Carla Ferrando (Atletisme Terres de l’Ebre)
  2. Nina Valls (Atletisme Terres de l’Ebre)
  3. Maria Valls (Unió Atlètica Montsià)

SUB 14-INFANTIL MASCULÍ (2010-2011):

  1. Jan Queral (Unió Atlètica Montsià)
  2. Alejandro Laboria (Atletisme del Perelló)
  3. Ilyas Fardous (IE Agustí Barberà)

SUB 14-INFANTIL FEMENÍ (2010-2011):

  1. Asha Sangüesa (Unió Atlètica Montsià)
  2. Edurne Galeano (Atletisme Terres de l’Ebre)
  3. Alba Mulet (Atletisme Terres de l’Ebre)

SUB 16-CADET MASCULÍ (2008-2009):

  1. Iker Ballesteros (Atletisme Terres de l’Ebre)
  2. Nizar Hernández (Unió Atlètica Montsià)
  3. Pau Villamon (Unió Atlètica Montsià)

SUB 16-CADET FEMENÍ (2008-2009):

  1. Alèxia Pallarès (Atletisme del Perelló)
  2. Cinta Solà (Atletisme Terres de l’Ebre)
  3. Maryam El Habchi (IE Agustí Barberà)

SUB 18-JUVENIL MASCULÍ (2006-2007):

  1. Ismael Dinsi (IE Agustí Barberà)
  2. Josep Rey (IE Agustí Barberà)

SUB 23 MASCULÍ (2001-2002-2003):

  1. Boinon Romain (EUSES Terres de l’Ebre)
  2. Yanis Proux (EUSES)

SÈNIOR FEMENÍ (2000 i anteriors):

  1. Flora Bonnefoy (Atletisme Terres de l’Ebre)

VETERÀ MASCULÍ (35 anys i més):

  1. Angel Martos (Independent)
  2. Eloi Gabaldà (Trencacims)
  3. Alejandro Galarza (Independent)

VETERÀ FEMENÍ (35 anys i més):

  1. Marta Hernández (Atletisme Terres de l’Ebre)
ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

31 + = 37

Últimes notícies