IniciConsells esportiusEls esportistes ebrencs sumen un total de vint-i-un pòdiums a la final...

Els esportistes ebrencs sumen un total de vint-i-un pòdiums a la final de natació dels jocs escolars a Igualada

Els nedadors i nedadores de les Terres de l’Ebre van aconseguir un bon botí de medalles a la Final Nacional dels Jocs Esportius Escolars de Natació celebrada el cap de setmana de l’1 al 2 de juny a la Piscina del Complex Esportiu Les Comes d’Igualada (l’Anoia).

La jornada va reunir a centenars d’esportistes durant dos dies d’intensa activitat, i on els representants ebrencs van sumar un total de 21 medalles, en concret 6 d’or, 7 de plata i 8 de bronze, tancant així una temporada que es va iniciar amb les jornades de les fases comarcals, i més tard amb la Final Territorial. Especialment destacades van ser les actuacions de Leo Vega del Club Nàutic de la Ràpita, primer classificat infantil masculí en lliures i esquena, i Daniela Alvárez, benjamí femenina de l’AME Ametlla de Mar, també amb dos medalles d’or en lliures i esquena.

La totalitat de pòdiums obtinguts pels esportistes ebrencs van ser els següents:

50m esquena Aleví Femení

  • 3a. Paula González (CN La Ràpita)

50m esquena Aleví Masculí

  • 2n. Roc Moliné (AME Ametlla de Mar)
  • 3r. Unai Borràs (AME Ametlla de Mar)

100m esquena Infantil Masculí

  • 1r. Leo Vega (CN La Ràpita)

100m esquena Juvenil Masculí

  • 2n. Pol Danta (AME Ametlla de Mar)

100m braça Infantil Masculí

  • 3r. Nil Farnós (AME Ametlla de Mar)

100m braça Juvenil Femení

  • 1a. Núria Piñol (AME Ametlla de Mar)

100m lliures Infantil Masculí

  • 1r. Leo Vega (CN La Ràpita)

25m esquena Benjamí Femení

  • 1a. Daniela Alvarez (AME Ametlla de Mar)
  • 3a. Ona Segura (IE MDD Portal de Batea)

100m esquena Cadet Masculí

  • 2n. Ian Margalef (AME Ametlla de Mar)

25m braça Benjamí Femení

  • 1a. Ona Segura (IE MDD Portal de Batea)
  • 3a. Gemma Lleixà (CN Tortosa)

25m braça Benjamí Masculí

  • 2n. Nil Duran (AME Ametlla de Mar)
  • 3r. Lluc Monclús (CN Tortosa)

25m lliures Benjamí Femení

  • 1a. Daniela Alvarez (AME Ametlla de Mar)
  • 2a. Gemma Lleixà (CN Tortosa)

25m lliures Benjamí Masculí

  • 2n. Nil Duran (AME Ametlla de Mar)
  • 3r. Lluc Monclús (CN Tortosa)

100m lliures Cadet Femení

  • 1a. Ona Moreso (CN Tortosa)

100m lliures Cadet Masculí

  • 3r. Alex Kiss (CEM La Fanecada)

Relleus Benjamí 4×25

  • 2n. AME Ametlla de Mar

Relleus Cadet 4×50

  • 2n. CN La Ràpita
ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

6 + 4 =

Últimes notícies