IniciConsells esportiusÈxit de participació a la dinovena Milla Urbana del Perelló

Èxit de participació a la dinovena Milla Urbana del Perelló

Un any més el carrer principal del Perelló, va quedar reservat durant el dissabte a la tarda als atletes que des de la categoria de patufets, fins a veterans van participar de la 19a Milla Urbana del Perelló. Famílies i públic de totes les edats van acompanyar durant la tarda, la cursa del Perelló.

Foto: Cedida

Es van iniciar les curses puntualment a les 17 hores. Aquesta cita esportiva es converteix en una trobada important i està perfectament consolidada dintre del calendari de milles urbanes. Sobre les 19 hores finalitzava la cursa de categoria absoluta i a continuació es va fer l’entrega de trofeus.

Els organitzadors han agraït “la participació de tots els clubs i atletes i voluntariat que amb la seua col·laboració fan posible la celebració d’aquest esdeveniment i que enguany va comptar amb la participació de 238 atletes” han assenyalat.

Patufet 1 Femení (P3):

  • 1a Èrica Baset Curto (El Temple- Tortosa)
  • 2a Danae Pallarès Fandos (Atletisme del Perelló)
  • 3a Abril Gilabert Serrano (Atletisme del Perelló)
  • 1a local: Índia Titos Piñol (Atletisme del Perelló)

Patufet 1 Masculí (P3):

  • 1r Daniel Giordano Navarro
  • 2n Roc Margalef Félix (Atletisme del Perelló)
  • 3r Sergi Franch Brull (Atletisme del Perelló)
  • 1r local: Denis Mihai Lungu

Patufet 2 Femení (P4-P5):

  • 1a Merian Merzou (Tortosa)
  • 2a Sasha Povill Vidiella (Escola Riu i Serra)
  • 3a Ruby Curtis (Escola Riu i Serra)
  • 1a local: Mia Souza Ramos (Atletisme del Perelló)

Patufet 2 Masculí (P4-P5):

  • 1r Martí Margalef Pallarès (Atletisme del Perelló)
  • 2n Marc Lleixà Pallejà (ATE)
  • 3r Santiago Urrero Evans (ATE)
  • 1r local: Èric Mora Ciardella (Atletisme del Perelló)

Prebenjamí femení:

  • 1a Janna Ferreres Font (Atletisme del Perelló)
  • 2a Laia Llambrich Sentís (Atletisme del Perelló)
  • 3a Iraide Roca Fernández (Escola Riu i Serra)
  • 1a local: Paula Farnós Fandos (Atletisme del Perelló)

Prebenjamí masculí:

  • 1r Marc Jubert Cozar (ATE)
  • 2n Hugo Caloto Magraner (ATE)
  • 3r Emil Rodríguez Van Hoogenbeht
  • 1r local: Hugo Martí Aguado (Atletisme del Perelló)

Benjamí femení:

  • 1a Ariadna Paris Freire (ATE)
  • 2a Emma Fontanet Llaó (Atletisme del Perelló)
  • 3a Aitana Casanova López (ATE)
  • 1a local: Íngrid Margalef Micola (Atletisme del Perelló)

Benjamí masculí:

  • 1r Marcel Madorran Gómez (ATE)
  • 2n Pau Quintana Llambrich (Atletisme del Perelló)
  • 3r Eloi Segarra Pallarès (Atletisme del Perelló)
  • 1r local: Aniol Moliné Pastó (Atletisme del Perelló)

Aleví femení:

  • 1a Carla Ferrando Blanch (ATE)
  • 2a Paula Sintorres Recio (ATE)
  • 3a Nina Valls Solé (ATE)
  • 1a local: Mar Pallarès Brull (Atletisme del Perelló)

Aleví masculí:

  • 1r Jan Lleixà Pallejà (ATE)
  • 2n Ridu Merzouc (Tortosa)
  • 3r Ramon Castells Solé (ATE)
  • 1r local: Dani Mihalache Martínez (Atletisme del Perelló)

Infantil femení:

  • 1a Aya El Abdlaoui (Atletisme del Perelló)
  • 2a Laia Triviño Faura (ATE)
  • 3a Candela Marrasé Ruiz (ATE)
  • 1a local: Lena Torres Pellisa (Atletisme del Perelló)

Infantil masculí:

  • 1r Alejandro Labòria Rodríguez (Atletisme del Perelló)
  • 2n Roger Forner Taragaza (ATE)
  • 3r Aleix Roca Serres (Club Atletisme Ascó)

Cadet femení:

  • 1a Ainoa Caballé Corchie (ATE)
  • 2a Alèxia Pallarès Brull (Atletisme del Perelló)

Cadet masculí:

  • 1r Iker Ballesteros Rodríguez (ATE)
  • 2n Pau Aixendri Rascon (ATE)
  • 3r Pol Alaixendri Maxor (ATE)

Juvenil femení:

  • 1a Queralt Casacuberta Ferré (Unió Atlètica Montsià)

Juvenil masculí:

  • 1r Abdelkhaleq Essalhaoui (Tortosa)
  • 2n Sami Mendou (Club Atletisme Ascó)

Veterà femení:

  • 1a Marce García Gallardo (Club Atletisme Ascó)
  • 2a Olga Martínez Torregrossa (Barcelona)

Veterà Masculí:

  • 1r Luis Francisco Fuentes García (ATE)
  • 2n Carles Ferreres Pociello (Ametlla de Mar)
  • 3r Àngel Martos Martí (independent)

Absolut femení:

Foto: Cedida
  • 1a Khadija Mendou (Club Atletisme Ascó)
  • 2a Ruth Martí Solé (La Palma d’Ebre)
  • 3a Laia Monforte Melich (Agrup. Atlètica Catalunya)
  • 1a local: Anna Rebull de la Vega (Atletisme del Perelló)

Absolut masculí:

Foto: Cedida
  • 1r Musa Sowe (TRCF – El Perelló)
  • 2n Christian Gutiérrez García (Club Atletisme Ascó)
  • 3r Marc Benavent Pellisé (Club Atletisme Ascó)
ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

8 + 2 =

Últimes notícies