IniciConsells esportiusFinalitza a l'Ametlla de Mar el territorial de gimnàstica rítmica dels jocs...

Finalitza a l’Ametlla de Mar el territorial de gimnàstica rítmica dels jocs esportius escolars de les Terres de l’Ebre

Intensa jornada la viscuda el passat dissabte 11 de maig a l’Ametlla de Mar que serví per cloure el campionat territorial de gimnàstica rítmica dels Jocs Esportius Escolars de les Terres de l’Ebre.

Han estat quatre jornades organitzades per l’Agrupació Territorial de Consells Esportius on tots els gimnastes han pogut anar comprovant al llarg de la temporada la seva evolució, i deixant ara als primers classificats de cada comarca, per categoria i nivell, l’oportunitat de participar a les finals nacionals.

El lliurament de premis va comptar amb la presència de l’alcaldessa de l’Ametlla de Mar, Eva del Amo, i Amadeu Comes, regidor d’esports i membre de la comissió directiva del Consell Esportiu del Baix Ebre.

Els primers classificats en cada categoria van ser els següents:

INFANTIL INDIVIDUAL B:

Abril Bel (Rítmica La Sénia “País del Moble”)

ALEVÍ INDIVIDUAL B:

Marianguel Giraldo (Gimnàstic Rapitenc)

BENJAMÍ INDIVIDUAL B:

Sara Talpan (Gimnàstic Rapitenc)

BENJAMÍ MASCULÍ INDIVIDUAL B:

Ian Gajete (Rítmica Xaloc)

PREBENJAMÍ INDIVIDUAL B:

Noa Daza (CGR l’Ampolla)

INFANTIL INDIVIDUAL C:

Fani Brunet (Rítmica Sant Jaume)

ALEVÍ INDIVIDUAL C:

Sílvia Gimeno (Club Rítmica Tortosa)

BENJAMÍ INDIVIDUAL C:

Melisa Alexandra Gheorghita (Gimnàstic Rapitenc)

BENJAMÍ MASCULÍ INDIVIDUAL C:

Max Aguilera (Gimnàstic Rapitenc)

PREBENJAMÍ INDIVIDUAL C:

Carla Sotodosos (Rítmica Sant Jaume)

PREBENJAMÍ CONJUNTS B:

Frozen (Rítmica la Sénia “País del Moble”)

BENJAMÍ CONJUNTS B:

Aladdin (Rítmica la Sénia “País del Moble”)

ALEVÍ CONJUNTS B:

Michael Jackson (Rítmica Sant Jaume)

BENJAMÍ CONJUNTS C:

Club Rítmica Tortosa

PREBENJAMÍ CONJUNTS C:

Rey Leon (Rítmica Sant Jaume)

DUOS / TRIOS / QUARTETS INFANTIL:

Trio (Rítmica Amposta)

DUOS / TRIOS / QUARTETS ALEVÍ:

Trio (Rítmica Sant Jaume)

DUOS / TRIOS / QUARTETS BENJAMÍ:

Quartet (Gimnàstic Rapitenc)

DUOS / TRIOS / QUARTETS PREBENJAMÍ:

Duo (Gimnàstic Rapitenc)

JUVENIL INDIVIDUAL A:

Zamara González (Rítmica Xaloc)

CADET INDIVIDUAL A:

Eider Barreda (Rítmica la Sénia “País del Moble”)

INFANTIL INDIVIDUAL A:

Carla Querol (Rítmica la Sénia “País del Moble”)

ALEVÍ INDIVIDUAL A:

Sofia Ortega (Club Rítmica Tortosa)

BENJAMÍ INDIVIDUAL A:

Naroa Besolí (CGR l’Ampolla)

PREBENJAMÍ INDIVIDUAL A:

Sara Ferré (Rítmica Xaloc)

INFANTIL CONJUNTS A:

CGR l’Ampolla

ALEVÍ CONJUNTS A:

Rítmica Amposta

PREBENJAMÍ CONJUNTS A:

Ai ho (Rítmica Xaloc)

Podeu veure la totalitat dels resultats, clicant al següent pdf:

Resultats_ Jornada_4_Rítmica_11_05_2024

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

+ 29 = 39

Últimes notícies