IniciConsells esportiusFinalitza el campionat de natació escolar del Baix Ebre premiant als millor...

Finalitza el campionat de natació escolar del Baix Ebre premiant als millor nedadors i a Griselda Gaseni

Dissabte passat, 29 d’abril, el complex esportiu WIN de Tortosa va acollir la tercera i última jornada del campionat comarcal de natació dels Jocs Esportius Escolars del Baix Ebre. En aquesta ocasió els nedadors i nedadores van tenir l’oportunitat d’escollir la prova que volien fer per tal de poder  millorar la marca, i obtenir així una millor classificació com a esportista més complet després d’haver hagut de nedar en tots els estils (lliures, braça, esquena i papallona). Els organitzadors, el Consell Esportiu del Baix Ebre, promou d’aquesta forma que els esportistes coneguin per igual tots els estils de la natació i que l’especialització no sigui ara un objectiu prioritari.

El lliurament de premis, on tots els participants van tenir una medalla commemorativa i trofeu els tres millors de cada categoria, va comptar amb la presència de Ximo Martorell, regidor d’esports de l’Ajuntament de Tortosa i membre de la comissió directiva del consell esportiu, i Sandra Pous, presidenta del Club Natació Tortosa, entitat encarregada del suport tècnic durant la jornada. Griselda Gaseni, entrenadora de l’AME Ametlla de Mar, va rebre el Premi Valors en reconeixement de la tasca en la promoció de l’esport de la natació, fent de l’esport escolar una eina educativa des de la seva vessant com a formadora.

Foto: Cedida

Els tres primers llocs en totes les categories van ser els següents:

ESCOLARS-PREBENJAMÍ FEMENÍ:

  1. Júlia Mateu (EM Natació WIN)
  2. Lara Subirats (EM Natació WIN)
  3. Roxana Flore (EM Natació WIN)

PREBENJAMÍ MASCULÍ:

  1. Dani Martí (AME Ametlla de Mar)
  2. Oriol Sancho (EM Natació WIN)
  3. Pere Albacar (EM Natació WIN)

BENJAMÍ FEMENÍ:

  1. Daniela Alvarez (AME Ametlla de Mar)
  2. Martina Juarez (CN Tortosa)
  3. Laia Canyagueral (AME Ametlla de Mar)

BENJAMÍ MASCULÍ:

  1. Nil Duran (AME Ametlla de Mar)
  2. Jordi Valls (CN Tortosa)
  3. Mark Stefoglo (EM Natació WIN)

ALEVÍ FEMENÍ:

  1. Diana Vidal (CN Tortosa)
  2. Nerea Margalef (AME Ametlla de Mar)
  3. Jade Pujol (AME Ametlla de Mar)

ALEVÍ MASCULÍ:

  1. Marti Ferri (AME Ametlla de Mar)
  2. Quim Martí (AME Ametlla de Mar)
  3. Roc Moliné (AME Ametlla de Mar)

INFANTIL FEMENÍ:

  1. Mar Duran (AME Ametlla de Mar)
  2. Queralt Inglés (CN Tortosa)
  3. Ona Moreso (CN Tortosa)

INFANTIL MASCULÍ:

  1. Shankar Llupià (CN Tortosa)
  2. Dídac Pérez (CN Tortosa)
  3. Jan Fernández (CN Tortosa)

CADET FEMENÍ:

  1. Núria Piñol (AME Ametlla de Mar)
  2. Maria Cinta Yagüe (CN Tortosa)
  3. Bianca Fernández (EM Natació WIN)

CADET MASCULÍ:

  1. Mike Alós (CN Tortosa)
  2. Sergi Cèsar (AME Ametlla de Mar)
  3. Carles Rams (Institut Mare de Déu del Portal de Batea)

TROFEU-ALEVÍ FEMENÍ:

1. Blanca Forgás (CN Tortosa)

2. Emma Dalmau (CN Tortosa)

2. Edurne Borràs (CN Tortosa)

3. Aina Blanch (CN Tortosa)

ALEVÍ MASCULÍ:

  1. Sergi Manuel del Vall (CN Tortosa)
  2. Miquel Albacar (CN Tortosa)
  3. Said Abaghad (CN Tortosa)

INFANTIL FEMENÍ:

  1. Júlia Díaz (CN Tortosa)
  2. Jana Forgás (CN Tortosa)

INFANTIL MASCULÍ:

  1. Adam Essamati (CN Tortosa)
  2. Raúl Flore (CN Tortosa)

CADET FEMENÍ:

  1. Anna Bertomeu (CN Tortosa)

CADET MASCULÍ:

  1. Xavier Chavarria (CN Tortosa)
  2. Adrià Bermúdez (CN Tortosa)
  3. Joan Fusté (CN Tortosa)

JUVENIL FEMENÍ:

  1. Cinta Simó (CN Tortosa)
  2. Ayla Llupià (CN Tortosa)

JUVENIL MASCULÍ:

  1. Jordi Faneca (CN Tortosa)
  2. Oriol Ferri (CN Tortosa)
  3. Josep Maria Roselló-Figueras (CN Tortosa)
ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

5 + 2 =

Últimes notícies