IniciConsells esportiusGran ambient a la piscina del WIN a Tortosa per la primera...

Gran ambient a la piscina del WIN a Tortosa per la primera jornada de natació escolar

La primera jornada de natació dels Jocs Esportius Escolars del Baix Ebre va servir per tornar a la normalitat també en un esport, que com la resta, s’ha vist perjudicat per la situació general de la Covid-19.

La piscina del WIN Tortosa va acollir  dissabte 26 de febrer una competició on van prendre part més de cent esportistes repartits per les diferents categories, i on en aquesta ocasió van nedar els estils de lliures i esquena. La segona jornada, a l’Ametlla de Mar el 12 de març, s’incorporaran els altres dos estils, papallona i braça en les categories superiors.

Els diferents pòdiums del primer dia, en una jornada organitzada pel Consell Esportiu del Baix Ebre amb el suport tècnic del Club Natació Tortosa i que va comptar amb una gran afluència de públic, van ser els següents:

PREBENJAMÍ FEMENÍ:

25m esquena

  1. Daniela Alvarez (AME Ametlla de Mar)
  2. Sofia Kutulska (EM Natació WIN)
  3. Alexia Gheorguita (AME Ametlla de Mar)

25m lliures:

  1. Daniela Alvarez (AME Ametlla de Mar)
  2. Ona Segura (MDD Portal de Batea)
  3. Sofia Kutuslka (EM Natació WIN)

PREBENJAMÍ MASCULÍ:

25m esquena:

  1. Nil Duran (AME Ametlla de Mar)
  2. Iago Donnay (EM Natació WIN)
  3. Luca Donnay (EM Natació WIN)

25m Lliures:

  1. Nil Duran (AME Ametlla de Mar)
  2. Luca Donnay (EM Natació WIN)
  3. Iago Donnay (EM Natació WIN)

BENJAMÍ FEMENÍ:

25m esquena:

  1. Blanca Forgàs (CN Tortosa)
  2. Emma Dalmau (CN Tortosa)
  3. Martina Juárez (EM Natació WIN)

25m lliures:

  1. Blanca Forgàs (CN Tortosa)
  2. Emma Dalmau (CN Tortosa)
  3. Raquel Piñol (AME Ametlla de Mar)

BENJAMÍ MASCULÍ:

25m esquena:

  1. Unai Borràs (AME Ametlla de Mar)
  2. Martí Garcia (AME Ametlla de Mar)
  3. Gorka Palacios (EM Natació WIN)

25m lliures:

  1. Manel Inglés (Escola Puig Cavaller de Gandesa)
  2. Roc Moliné (AME Ametlla de Mar)
  3. Mark Sefoglo (EM Natació WIN)

ALEVÍ FEMENÍ:

50m esquena:

  1. Ariadna Consarnau (AME Ametlla de Mar)
  2. Edurne Borràs (EM Natació WIN)
  3. Laia Roca (EM Natació WIN)

50m lliures:

  1. Ariadna Consarnau (AME Ametlla de Mar)
  2. Diana Vidal (EM Natació WIN)
  3. Edurne Borràs (EM Natació WIN)

ALEVÍ MASCULÍ:

50m esquena:

  1. Martí Ferri (AME Ametlla de Mar)
  2. Quim Martí (AME Ametlla de Mar)
  3. Miquel Albacar (CN Tortosa)

50m lliures:

  1. Martí Ferri (AME Ametlla de Mar)
  2. Miquel Albacar (CN Tortosa)
  3. Quim Martí (AME Ametlla de Mar)

INFANTIL FEMENÍ:

100m esquena:

  1. Ona Moreso (CN Tortosa)
  2. Camila Zuazola (AME Ametlla de Mar)
  3. Edel Meseguer (CN Tortosa)

100m lliures:

  1. Ona Moreso (CN Tortosa)
  2. Queral Inglés (Institut Terra Alta de Gandesa)
  3. Camila Zuazola (AME Ametlla de Mar)

INFANTIL MASCULÍ:

100m esquena:

  1. Ian Margalef (AME Ametlla de Mar)
  2. Eloi Mestre (CN Tortosa)

100m lliures:

  1. Ian Margalef (AME Ametlla de Mar)
  2. Eloi Mestre (CN Tortosa)

CADET FEMENÍ:

100m esquena:

1.Nuria Piñol (AME Ametlla de Mar)

100m lliures:

1. Nuria Piñol (AME Ametlla de Mar)

CADET MASCULÍ:

100m esquena:

  1. Mike Alòs (CN Tortosa)
  2. Antonio Llambrich (AME Ametlla de Mar)

100m lliures:

  1. Antonio Llambrich (AME Ametlla de Mar)
  2. Mike Alòs (CN Tortosa)

JUVENIL FEMENÍ:

100m esquena:

1. Maria Chavarria (CN Tortosa)

100m lliures:

1. Maria Chavarria (CN Tortosa)

ALEVÍ MASCULÍ TROFEU:

100m esquena:

1. Raul Flore (CN Tortosa)

100m lliures:

1. Raul Flore

INFANTIL FEMENÍ TROFEU:

100m esquena:

  1. Júlia Díaz (CN Tortosa)
  2. Anna Bertomeu (CN Tortosa)
  3. Mª Cinta Yagüe (CN Tortosa)

100m lliures:

  1. Anna Bertomeu (CN Tortosa)
  2. Júlia Díaz (CN Tortosa)
  3. Jana Forgàs (CN Tortosa)

INFANTIL MASCULÍ TROFEU:

100m esquena:

  1. Xavier Chavarria (CN Tortosa)
  2. Adrià Bermudez (CN Tortosa)

100m lliures:

  1. Xavier Chavarria (CN Tortosa)
  2. Adrià Bermudez (CN Tortosa)

CADET FEMENÍ TROFEU:

100m esquena:

  1. Mireia Dalmau (CN Tortosa)
  2. Ayla Llupià (CN Tortosa)

100m lliures:

  1. Mireia Dalmau (CN Tortosa)
  2. Ayla Llupià (CN Tortosa)

CADET MASCULÍ TROFEU:

100m esquena:

1. Pau Jimenez (CN Tortosa)

100m lliures:

1. Pau Jimenez (CN Tortosa)

JUVENIL FEMENÍ TROFEU:

100m esquena:

1. Angela Calduch (CN Tortosa)

100m lliures:

1. Angela Calduch (CN Tortosa)

JUVENIL MASCULÍ TROFEU:

100m esquena:

1. Pau Prades (CN Tortosa)

100m lliures:

1. Pau Prades (CN Tortosa)

Foto: Cedida
ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

16 + = 18

Últimes notícies