IniciAtletismeRunning SèriesLa Running Series més consolidada

La Running Series més consolidada

L’Auditori Municipal d’Amposta va acollir l’acte de cloenda de la Running Sèries de les Terres de l’Ebre, en què es van lliurar els trofeus als guanyadors i guanyadores de les diferents categories, i el diploma, a tots els que van finalitzar la totalitat de les proves.

En este 2021, la covid no va impedir la celebració d’una prova molt consolidada al territori, que en esta edició va disputar-se amb un calendari de 6 curses, per este ordre: Camarles, l’Ampolla, la Galera, l’Aldea, Amposta i Deltebre.

Finalment han puntuat un total de 518 participants, 236 en la prova dels 10 quilòmetres masculina; 68, en la femenina; 136, en la de 5 quilòmetres masculina; i 78, en femenina. 16 atletes masculins i 4 de femenines van finalitzar les sis proves disputades en la categoria dels 10 quilòmetres. Mentrestant, en la de 5, 16 esportistes masculins i 8 atletes femenines.

La cursa d’Amposta, amb 235 atletes, 146 en la de 10, i 89, en la de 5, ha estat la que ha gaudit d’una participació més alta de l’edició del 2021.

Classificació 10 km femení

  1. Gemma Colomé Estrada
  2. Gemma Caballé Fabra
  3. Claudia Ferré Esmel
  4. Elena Segura Rius
  5. M. José Bonet Montagut
  6. Dolors Gil Vico
  7. Sara Fernández Pareja
  8. Claudia Giménez Ferreres
  9. Júlia Royo Verge
  10. Lina Meseguer Carbó

Classificació 10 km masculí

  1. Musa Sowe
  2. Ferran de Torres Burgos
  3. Enric Sales Ferré
  4. Claudio Franco Smeets
  5. David Curto Gilabert
  6. Gabriel Lluis Llansama
  7. Martí Viudez Tomás
  8. Jordi Giménez Bellobí
  9. David Gaic Robert
  10. Gerard Albiol Cherta
Foto: Cedida

Classificació 5 km masculí

  1. David Roda Sales
  2. Alberto Dueñas Rodríguez
  3. Gerard Rodríguez Salvadó
  4. Aissa Ouchbab
  5. Domingo Garcia Redondo
  6. Genís Saborido Escurriola
  7. Àngel Martos Martí
  8. Antoni Miró Andreu
  9. Alfons Ulldemolins Todó
  10. Francisco Sigüenza Amaro

Classificació 5 km femení

  1. Ruth Martí Solé
  2. Alexandra Príncep Colomé
  3. Anna Rebull de la Vega
  4. Anna Rodríguez Salvadó
  5. Íngrid Fumadó Primé
  6. Mireria Pagà Franch
  7. Luci Galvé Curto
  8. Laura Casanova Fumadó
  9. Bettina Broughton
  10. Núria Chavarria Albiol
ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

1 + 2 =

Últimes notícies