IniciPoliesportiuCiclismeL'australià Tristan Cardew s'imposa en la quarta edició de la Cursa de...

L’australià Tristan Cardew s’imposa en la quarta edició de la Cursa de les Garnatxes de Gandesa

L’australià Tristan Cardew (Equipo Oleka) ha estat aquest diumenge el vencedor de la IV Cursa Terra de Garnatxes, prova open social de carretera sota l’organització del Garnatxa Bikers Club Ciclista, que ha comptat amb la participació de 161 ciclistes, de les categories junior, sub23, èlit, màster 30, 40, 50, 60 i fèmines.

La prova s’ha iniciat a l’Avinguda Catalunya de Gandesa, i el recorregut ha portat als ciclistes cap a Batea i Villalba dels Arcs per un terreny força trencacames en el qual han acumulat fins a 1400 metres de desnivell.

Finalitzada la prova s’han lliurat premis als 3 primers classificats de la general, podí femení, i avituallament.

Cardew ha invertit un temps de 2:24’18”, ha estat el més ràpid d’un grup selecte per davant d’un habitual d’aquest inici de temporada, Vladislav Evseev (AllHuman Velorevolution), amb el mateix temps, mentre que el vencedor de la Copa Crièrium de 2021, Àlex Ulloa (Proton Cycling Academy), completava el podi entrant, en tercer lloc, a 10 segons.

El primer ebrenc ha estat Oriol Beltran (Joves Ciclistes d’Amposta), en sexta posició a 54 segons, i dècim Benjamin Prades (Controlpack) a 56.

La cita suposava l’última prova de l’inici de temporada de socials de carretera d’aquest 2022, que a partir del mes vinent de març ja posarà en marxa les seues respectives Copes Catalanes i calendaris autonòmics.

Cristian Cardew és el quart ciclista en inscriure el seu nom en el palmarés de la prova, després d’Alexandr Pliuschin guanyador el 2021; Guillem Sánchez el 2020 i Albert Masana, el 2019.

PRIMERS CLASSIFICATS 4ª CURSA TERRA DE GARNATXES

1. Tristan Cardew (Equipo Oleka) 2:24:18
2. Vladislav Evseev (AllHuman-Velorevolution) m.t.
3. Àlex Ulloa (Proton Cycling Academy) a 0:10
4. Aleix Sierra (Team SmartDry-Girona) a 0:10
5. Nacho Aro (Huesca La Magia-Renault) a 0:10

• Elit: Tristan Cardew (Equipo Oleka)
• Sub23: Sergi Darder (Drone Hopper-Gsport)
• Júnior: Ricard Garcia (Colloto CC)
• Elit fèmines: Annabel Martí (Catema.cat)
• Fèmines sub23: Ariadna López (Terrassa Ciclisme Club)
• Màster 30: Sergio Astiz (Gicu)
• Màster 40: Albert Bruno (Probike Club)
• Màster 50: Rafael García (RCB Motor Begues)
• Màster 60: Ulrich Rottler (RC1886 Villingen)

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

7 + = 12

Últimes notícies