IniciConsells esportiusLes Terres de l'Ebre proclamen els campions territorials d'esports d'equips dels Jocs...

Les Terres de l’Ebre proclamen els campions territorials d’esports d’equips dels Jocs Esportius Escolars

Després de dos intensos caps de setmana amb la participació de més de seixanta equips i d’uns 700 esportistes, les Terres de l’Ebre han proclamat als seus equips campions de futbol sala, futbol-7, minihandbol i voleibol després de disputades les finals territorials dels Jocs Esportius Escolars de Catalunya (JEEC), un programa de la Secretaria General de l’Esport de la Generalitat de Catalunya.

La competició, organitzada per l’Agrupació Territorial de Consells Esportius de les Terres de l’Ebre, ha dut als equips per diferents seus: Baix Ebre (Bitem, Tortosa i Roquetes), Montsià (Sant Jaume d’Enveja i Amposta) , Ribera d’Ebre (Tivissa) i Terra Alta (Horta de Sant Joan). Ara arribarà el moment de les Finals Nacionals de Catalunya dels JEEC on cada comarca podrà inscriure al seu representant per modalitat i categoria, fet que revalora el model esportiu dels consells esportius que té com a valor afegit i tret diferencial l’esport amb valors, l’educació, la cohesió social i el foment d’hàbits saludables.

Així van quedar les classificacions pel que fa a les primeres posicions de cada disciplina esportiva després de les finals:

FUTBOL SALA PREBENJAMÍ MASCULÍ

  1. CE Futsal Tortosa (BE)
  2. AFA Escola Marcel·lí Domingo Tivissa 1 (RE)
  3. AFA Escola Marcel·lí Domingo Tivissa 2 (RE)

FUTBOL SALA BENJAMÍ MASCULÍ

  1. AFA Escola Marcel·lí Domingo Tivissa (RE)
  2. CE Futsal Tortosa (BE)
  3. Escola Montsagre (TA)
  4. AE La Sénia (MS)

FUTBOL SALA ALEVÍ MASCULÍ

  1. AE La Sénia (MS)
  2. CE Futsal Tortosa (BE)
  3. AFA Escola Marcel.lí Domingo Tivissa (RE)
  4. Escola Montsagre (TA)

FUTBOL SALA INFANTIL MASCULÍ

  1. Institut Sales i Ferré A (MS)
  2. Futsal Experience (MS)
  3. Cipte Alcanar (MS)
  4. Institut Sales i Ferré B (MS)
  5. Cipte Alcanar Femení (MS)

CADET/JUVENIL MASCULÍ

  1. Futsal Experience (MS)
  2. +Esport Futsal (MS)
  3. Futsal Amposta B (MS)
  4. Cipte Alcanar (MS)
  5. Futsal Amposta A (MS)

FUTBOL 7 BENJAMÍ MIXT

  1. UD Jesús i Maria Blanc (BE)
  2. Ame Ametlla de Mar Dorades (BE)
  3. CF Santa Bàrbara (MS)
  4. EFB Ulldecona (MS)

FUTBOL 7 PREBENJAMÍ MIXT

  1. CF Tortosa Ebre Blanc (BE)
  2. CE Atlètics Móra la Nova Blau (RE)
  3. UE Rapitenca Blau (MS)
  4. CF Amposta Negre (MS)

MINIHANDBOL PREBENJAMÍ MASCULÍ

  1. CH Amposta Negre (MS)
  2. CH Móra la Nova (RE)
  3. Escola Cinta Curto (BE)
  4. CH Ascó (RE)

MINIHANDBOL BENJAMÍ MASCULÍ

  1. HC Perelló (BE)
  2. CH Amposta Negre (MS)
  3. CE Tortosa (BE)
  4. CH Móra la Nova (RE)

MINIHANDBOL ALEVÍ MASCULÍ

  1. Escola Cinta Curto (BE)
  2. CE Tortosa 1 (BE)
  3. CH Amposta (MS)
  4. CH Ascó (RE)

MINIHANDBOL ALEVÍ FEMENÍ

  1. CH Amposta Groc (MS)
  2. HC Perelló (BE)

VOLEIBOL INFANTIL FEMENÍ

  1. CV Roquetes Blanc (BE)
  2. CV Roquetes AM (BE)

VOLEIBOL CADET/JUVENIL FEMENÍ

  1. Móra la Nova (RE)
  2. Institut Els Alfacs (MS)

CADET/JUVENIL MASCULÍ

  1. Institut Els Alfacs (MS)
  2. Móra la Nova (RE)

Galeria d’imatges:

Fotos cedides:

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

+ 52 = 60

Últimes notícies