IniciPoliesportiuEscacsMedalla d'or de Gerard Tallada, plata de Xavi Mompel i bronze per...

Medalla d’or de Gerard Tallada, plata de Xavi Mompel i bronze per a Gerard Añó i Andrés Pérez al català d’edats d’escacs

Els representants ebrencs s’han emportat un botí de quatre medalles, al Campionat de Catalunya d’escacs individual per edats, disputat a l’Hotel Palas Pineda de Vila-seca, del 9 al 14 d’abril, que en l’edició d’enguany ha aplegat prop de 500 participants.

Gerard Tallada (CE Amposta), es va penjar la medalla d’or en la categoria sub-10, després de sumar 8 punts en les nou rondes disputades, sense conéixer la derrota, superant a Jan Konieczny (CE Cerdanyola); Leonardo Srimal (CE Pineda); Josep Arellan (CE Peona i Peó); Gonzalo Hijarrubia (CE Tarragona); Aram Sahakyan (CE Salauris); Jordi Linares (CE Montornés) i Ian Pérez (CE Peona i Peó), i taules amb Izan Lopera (CE Cerdanyola) i Guillem Torres (E Catalonia-Joviat). La medalla de plata va ser per a Aram Sahakyan amb 7,5 punts, i el bronze per a Guillem Torres amb 7.

En quinzena posició es va classificar Climent Ferre (CE Amposta), amb 5,5 i amb la mateixa puntuació en divuitena Abel Pons (Peó Vuit).

Xavi Mompel (CE Valls), va aconseguir la medalla de plata amb 8 punts, en sub-12, només superat pel seu company d’equip Hugo Uber amb 8,5. El bronze va ser per a Pau Manel Prada (Colon Sabadell Chessy), amb 7.

Mompel no va perdre cap confrontació, fent taules amb el campió Hugo Uber i Guillem Jové (CE Ateneu Colon), superant a Òscar Piñol (CE Vilafranca); Stella Petergova (CE Platja d’anell); Oriol Roure (CE Mollerussa); Martí Marin (PE Sitges Prado Suburenc); Pau Manel Prada (Colon Sabadell Chessy); Isaac Herman (CE Barberà) i Philippe Arnau Delgadillo (CE Peona i Peó). Els representants del CE Amposta Alejandro Sánchez Vacova i Josep Marsal amb 5,5 punts, van ocupar la disetena i divuitena posició respectivament.

Medalla de bronze per a Gerard Añó (CE Valls), sub-14, amb 7 punts, els mateixos que Juan Alber Garcia (CE Olot), plata, i mig menys que Roger Bernado (Colon Sabadell Chessy), que va obtenir l’or.

Año, només va perdre amb Victor Nova (CE Sant Andreu), fent taules amb Arnau Sánchez (CE Llinars) i el campió Roger Bernado (Colon Sabadell Chessy), superant a Arnau Parra (CE Llinars); Didac Dominguez (CE Cor de Marina Badalona); Jordi Camprubí (CE Banyoles); Javier Montero (CE Palleja); Ferran Chiva (CE Sant Andreu) i Víctor Pardina (CE Sant Andreu).

També medalla de bronze per a Andrés Pérez Monakhov (CE Amposta), en la categoria sub-8, amb 7 punts, que s’ha decidit en els tres primers llocs al desempat, finalitzant amb idèntica puntuació, Luka Escobar ((CE Edami), medalla d’or i Nicolás Garcia Corpas (CE Sant Cugat), plata.

El jugador de l’equip ampostí es va imposar a Martí Sellarés (CE Cerdanyola); Josep Blazquez (CE Palleja); Xavier Rosique (PE Sitges Prado Suburenc); Silvia Serradell (CE Vilafranca); Samuel Yekhtaryan (CE Peón Negro); Luka Escobar (CE Edami) i Gael Saltos (Granollers-Canovelles), amb tan sols una derrota amb Nicolás Garcia Corpas (CE Sant Cugat).

En onzena i dinovena posició es van classificar Darina Massana i Roc Rius (CE Amposta).

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

54 + = 60

Últimes notícies