IniciConsells esportiusMés de 200 participants a la Final Territorial de Cros dels Jocs...

Més de 200 participants a la Final Territorial de Cros dels Jocs Esportius Escolars de les Terres de l’Ebre a Móra d’Ebre

L’Illa de Saurí de Móra d’Ebre va acollir el diumenge 3 de març la Final Territorial de Cros dels Jocs Esportius Escolars organitzada per l’Agrupació Territorial de Consells Esportius de les Terres de l’Ebre sota la supervisió tècnica del Consell Esportiu de la Ribera d’Ebre.

Les diferents curses programades es van poder desenvolupar amb total normalitat tot i les previsions inicials que anunciaven fortes ratxes de vent, i que per sort va minorar notablement a mesura que anava avançant el matí. Una circumstància que no impediria tenir una bona participació amb més de dos-cents esportistes inscrits a les diferents categories i representant a les quatre comarques ebrenques. El lliurament de premis fou presidit per Joan Barberà, representant territorial de l’Esport de la Generalitat, la regidora d’esports de l’Ajuntament de Móra d’Ebre, Maria Rodríguez, i Oscar Fortuño, president del Consell Esportiu de la Ribera d’Ebre.

Foto: Cedida

Els tres primers classificats de cada categoria i els guanyadors per equips van ser els següents:

JUVENIL MASCULÍ

  1. Biel Franch (Institut Julio Antonio)
  2. Ismael Dinsi (IE Agustí Barberà)

JUVENIL FEMENÍ

  1. Anna Rebull (Atletisme del Perelló)

CADET MASCULÍ

  1. Iker Ballesteros (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Daniel Sanchez (IE Agustí Barberà)
  3. Yahya El Monadi (IE Agustí Barberà)

CADET FEMENÍ

  1. Alèxia Pallarès (Atletisme del Perelló)

INFANTIL MASCULÍ

  1. Alejandro Laboria (Atletisme del Perelló)
  2. Jonàs Castellví (AFA Guiamets)
  3. Josep Alabart (Col.legi Santa Teresa)

INFANTIL FEMENÍ

  1. Iris Griñó (Institut Julio Antonio)
  2. Nerea Margalef (Institut Julio Antonio)
  3. Júlia Núñez (IE Agustí Barberà)

ALEVÍ MASCULÍ

  1. Ander Masedo (Col.legi Santa Teresa)
  2. Ramon Castells (C.A. Terres de l’Ebre)
  3. Dani Mihalache (Atletisme del Perelló)

ALEVÍ FEMENÍ

  1. Lluna Yagüe (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Mar Pallarés (Atletisme del Perelló)
  3. Jana Pascual (Col.legi Santa Teresa)

BENJAMÍ MASCULÍ

  1. Pau Quintana (Atletisme del Perelló)

1r equip: IE Agustí Barberà

BENJAMÍ FEMENÍ

  1. Sílvia Salaet (ZER Riu Serra)
  2. Alba Domingo (Col.legi Sagrada Família)
  3. Emma Fontanet (Atletisme del Perelló)

1r equip: Atletisme del Perelló

PREBENJAMÍ MASCULÍ

  1. Ot Guiu (Escola Anicet Villar)
  2. Pau Escolà (IE 3 d’Abril)
  3. Marc Jubert (C.A. Terres de l’Ebre)

1r equip: AFA Escola Marcel.lí Domingo Tivissa

PREBENJAMÍ FEMENÍ

  1. Ona Cuadras (Col.legi Santa Teresa)
  2. Iraide Roca (ZER Riu Serra)
  3. Janna Ferreres (Atletisme del Perelló)

1r equip: Col.legi Santa Teresa

PATUFETS I5 MASCULÍ

  1. Martí Margalef (Atletisme del Perelló)
  2. Santiago Urrelo (C.A. Terres de l’Ebre)
  3. Eric Mora (Atletisme del Perelló)

PATUFETS I5 FEMENÍ

  1. Meryam Merzoug (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Ruby Curtis (ZER Riu Serra)
  3. Bruna Baques (Tivissa)

PATUFETS I4 MASCULÍ

  1. Hector Julià (AMPA Corbera d’Ebre)
  2. Roc Ripoll (Col.legi Santa Teresa)
  3. Marc Fuertes (Escola Lluís Viñas)

PATUFETS I4 FEMENÍ

  1. Carla Gil (Escola Sant Miquel d’Ascó)
  2. Aroa Bonastre (Escola Lluís Viñas)
  3. Clara Serra (Escola Sant Miquel d’Ascó)

PATUFET I3 MASCULÍ

  1. Guillem Tora (Escola Lluís Viñas)
  2. Atem Danso (ZER Riu Serra)
  3. Marco Biset (Col.legi Santa Teresa)

PATUFETS I3 FEMENÍ

  1. Lia Ureña (Escola Sant Blai)
  2. Zoe Sardà (IE 3 d’Abril)
  3. Estel Asens (Col.legi Santa Teresa)
ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

4 + 6 =

Últimes notícies