IniciPoliesportiuJudoPodis del Nucli de Tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre al Rànquing A de...

Podis del Nucli de Tecnificació Priorat-Terres de l’Ebre al Rànquing A de Catalunya infantil

El Complex esportiu de Badia del Vallés va acollir la competició de Rànquing A de Catalunya Infantil de Judo “Emilio Serra”. El Centre de Tecnificació Priorat Terres de l’Ebre va participar amb: Jordi Altés, Lluc Sangenis, Mateu Guzmán, Ferran de Trastàmara, Julen Curro, tots en -50 quilos i Núria Ventura en +63.

Julen Mora es va penjar la medalla de plata, superant a Arnau Fernández (Princess Margaret School), Aleix Planàs (Dojo Tàrraco), el seu company de club Lluc Sangenis en quarts de final, en semifinals a Soleyman Ba (Associació Esportiva Gironina de Judo), plantant-se a la final contra Daniel González (CJ Barbera) perdent després de protagonitzar un gran combat.

Núria Ventura, va competir en una lliga, amb victòria davant Anna Martínez (CJ Els Pallaresos), Marcela Nuñez (CE Triops) i perdent contra Judith Pelufo (CJ Avda. Montserrat) finalitzant en segona posició.

Foto: Cedida

Va aconseguir la medalla de bronze, Jordi Altés que es va imposar a Edmon Seponyan (CJ Hospitalet), Biel Fandos (CE Arts Marcials Sancho), Mario Crovetro en quarts de final (CJ Blanes), disputant les semifinals contra Daniel González (campió del rànquing) del (CJ Badia) perdent i accedint a la lluita del bronze, superant al seu company de club Ferran de Trastàmara.

Foto: Cedida

Ferran de Trastàmara va guanyar a Roger Bisbal (CJ Louis), Leo González (Cerdanyola Club Judo Vallés), perdent en quarts de final contra Saleyman Ba (Associació Esportiva Gironina), anant a la repesca i guanyant contra Albert Cardona (CN Terrassa) al seu company de club Lluc Sangenis i accedint a la lluita pel bronze contra un altre company de club Jordi Altés, perdent i acabant en quinta posició.

Lluc Sangenis es va imposar a Ricard Subiranas (Ippon Farners), perdent en quarts de final contra el seu company Julen Móra, accedint a la repesca, on supera a Aleix Planàs (Dojo Tàrraco) i perdent contra el seu company Ferran de Trastàmara, finalitzant en seté lloc.

Foto: Cedida

Mateu Guzmán va guanyar a Gonzalo Godoy (Els Monjos), perdent contra Daniel González (CJ Badia) anant a la repesca on va ser derrotat per Jordi Manzano (Esport 7).

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

+ 73 = 83

Últimes notícies