IniciConsells esportiusPrimers pòdiums de la gimnàstica rítmica dels Jocs Esportius Escolars a les...

Primers pòdiums de la gimnàstica rítmica dels Jocs Esportius Escolars a les Terres de l’Ebre

El pavelló poliesportiu d’Amposta va acollir dissabte la primera jornada de la lliga intercomarcal de gimnàstica rítmica dels Jocs Esportius Escolars de Catalunya a les Terres de l’Ebre.

La participació, malgrat les baixes de darrera hora a causa de la covid-19, va superar les més de cent gimnastes en representació de nou entitats del Baix Ebre i Montsià. La gimnàstica rítmica, com totes les competicions dels jocs, es fa per categories en funció de l’edat,  i en el cas d’aquest esport per nivells i en format individual i conjunt.

Les tutores de joc, les jutges, valoren diferents aspectes de cada actuació, des d’execució, passant per disciplina o dificultats  on tenen en compte equilibris, salts o rotacions. Al  final de la seva actuació  cada esportista va rebre una medalla commemorativa i un obsequi de mans del representant territorial de l’Esport de la Generalitat a les Terres de l’Ebre, Joan Barberà, la presidenta del Consell Esportiu del Montsià, Mari Carme Masia i els regidors d’Amposta Marc Fornós i Iris Castell.

La segona jornada tindrà lloc a Tortosa el 5 de març. La jornada es va poder seguir dissabte en directe per streming i aquí es pot veure ara la gravació completa:  https://www.youtube.com/watch?v=EYFIa-suE6M .

Els pòdims de les diferents van ser els següents:

  • INFANTIL INDIVIDUAL B: 1. Eila Gimeno (AME Ametlla de Mar), 2. Ingrid Casanova (Rítmica Amposta), 3. Noa Romero (Rítmica Xaloc).
  • ALEVÍ INDIVIDUAL B: 1. Mar Benaiges (CGR l’Ampolla), 2. Claudia Bertomeu (Rítmica Sant Jaume), 3. Leire Miguel (Rítmica Amposta).
  • BENJAMÍ INDIVIDUAL B: 1. Sofia Cabanes (Rítmica Tortosa), 2. Júlia Juan (Rítmica la Sénia “País del Moble”), 3. Anna Mora (Rítmica Tortosa).
  • PREBENJAMÍ INDIVIDUAL B: 1. Anna Serral (CGR l’Ampolla), 2. Beth Serret (Gimnàstic Rapitenc), 3. Berta Garcia (Gimnàstic Rapitenc).
  • CADET INDIVIDUAL C: 1. Abril Subirats (CE Canareu), 2. Ariadna Ortin (Rítmica Amposta), 3. Zamara Gonzalez (Rítmica Xaloc).
  • INFANTIL INDIVIDUAL C: 1. Ariadna Fernández (Rítmica Amposta), 2. Laia Teixera (Rítmica Sant Jaume).
  • ALEVÍ INDIVIDUAL C: 1. Sira Folch (Rítmica Amposta), 2. Astrid Slahor (CGR l’Ampolla), 3. Elna López (Rítmica Xaloc).
  • BENJAMÍ INDIVIDUAL C: 1. Sofia Ortega (Rítmica Tortosa), 2. Irina Figuereo (Rítmica Tortosa). 3- Sofia Cozma (CE Canareu).
  • PREBENJAMÍ INDIVIDUAL C: 1. Isona Forcadell (Rítmica La Sénia “País del Moble”), 2. Paula Ioana Mandea (Rítmica Tortosa), 3. Olivia Sebastià (Rítmica Tortosa).
  • JUVENIL INDIVIDUAL A: 1. Noa Bonfill (Rítmica Tortosa).
  • CADET INDIVIDUAL A: 1. Mateea Emma Voicu (Gimnàstic Rapitenc), 2. Júlia  Vallés (Gimnàstic Rapitenc).
  • INFANTIL INDIVIDUAL A: 1. Sira Forner (Rítmica Tortosa), 2. Anahi Giner (CE Canareu), 3. Eider Barreda (Rítmica La Sénia “País del Moble”).
  • ALEVÍ INDIVIDUAL A: 1. Júlia Vidal (Rítmica Tortosa), 2. Noa Vilar (Rítmica Amposta), 3. Cara Querol (Rítmica La Sénia “País del Moble”).
  • BENJAMÍ INDIVIDUAL A: 1. Janire Carles (Rítmica Amposta ), 2. Karla López (Gimnàstic Rapitenc), 3. Bruna Hernández (Rítmica Amposta).
  • ALEVÍ CONJUNTS B: 1. CGR l’Ampolla París.
  • BENJAMÍ CONJUNTS B: 1. Sant Jaume Rosa, 2. Sant Jaume Verd.
  • PREBENJAMÍ CONJUNTS B: 1. CGR l’Ampolla Dàlmata, 2. Gimnàstic Rapitenc.
  • PREBENJAMÍ CONJUNTS C: 1. Rítmica Amposta “Minnies”, 2. Rítmica Tortosa 90’S, 3. Rítmica Tortosa Shrek.
  • ALEVÍ DUO/TRIO/QUARTET: 1. Sant Jaume Duo Groc.
  • BENJAMÍ DUO/TRIO/QUARTET: 1. Rítmica Sant Jaume Duo Azúcar, 2. Rítmica Sant Jaume Duo Salsa.
  • INFANTIL CONJUNTS A: 1. Sant Jaume Groc.
  • ALEVÍ CONJUNTS A: 1. Gimnàstic Rapitenc.
  • OPEN SÈNIOR: 1. Antonio López (Rítmica Amposta).
  • OPEN JUVENIL: 1. Lucia Santos (Rítmica La Sénia), 2. Estela Escolà (Rítmica Amposta), 3. Claudia Marco (Rítmica Amposta).
  • OPEN CADET: 1. Iris Ferré (Rítmica Tortosa).
  • OPEN INFANTIL: 1. Briana Elizalde (Rítmica Tortosa), 2. Paula Robert (Rítmica Tortosa), 3. Elody Olalla (Rítmica Tortosa).
  • OPEN ALEVÍ: 1. Ainhoa Mateos (Rítmica Tortosa), 2. Ariadna Miralles (Rítmica Tortosa), 2. Júlia Aspa (Rítmica La Sénia).
ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

1 + 6 =

Últimes notícies