IniciPoliesportiuJudoRepresentació del Centre de Tecnificació Priorat-Terres de l'Ebre a Barbastro

Representació del Centre de Tecnificació Priorat-Terres de l’Ebre a Barbastro

El pavelló Ángel Orús de Barbastro, va ser escenari el passat cap de setmana, de la IV Copa Espanya A de judo infantil i cadet, amb la participació de 99 judokes infantils, i 444 cadets, pertanyents a 15 comunitats autonòmiques espanyoles i del Principat d’Andorra.

El Centre de Tecnificació Priorat-Terres de l’Ebre va estar representat pels judokes cadets Rafel i Clàudia Martí en -55 i -48 kilos respectivament, i Karol Ostaszewki en -50 kilos, i en infantils, Jordi Altés, Ferran de Trastàmara, Lluc Sangenis, Mateu Guzmán i Julen Mora, tots a -50 kilos.

Per part dels components cadets, Clàudia Martí, en segona ronda, va guanyar al judoka balear Dina Hamri, en quarts de final a la càntabra Daniela Muñiz, segona cap de sèrie, a semifinals va perdre contra la balear Marta Pérez, quarta cap de sèrie, i va anar directe a la final de bronze contra Àngela Higuero de Castella i Lleó, a la que va superar per penjar-se la medalla de bronze. El seu germà Rafel va guanyar en primera ronda a l’extremeny Víctor Blanco, i va perdre en segona ronda al basc Cristopher Pena, quedant-se sense opcions de repesca.

Karol Ostaszewki, va perdre en primera ronda contra el valencià Bernat Llobet, aconseguint repescar i perdent de nou contra Javier Campos de Castella i Lleó.

En la categoria infantil, Lluc Sangenis va guanyar al seu company d’equip Julen Mora i va perdre amb el valencià Samuel Rivadulla, passant al bloc final, on va ser superat com els seus companys, un altra vegada pel valencià Samuel Rivadulla, acabant en quinta posició. Ferran de Trastàmara va guanyar a l’andorrà Cristian Palacios i al valencià Martin Georgiev, passant al bloc final, on va perdre contra l’aragonés Alberto Anoro, finalitzant nové.

Jordi Altés va guanyar a Pau Ortega del Club Judo Moià, i riojà Manel Martínez, i va perdre contra el valencià Eduardo Sánchez, passant al bloc final, on va caure contra el valencià Mykyta Mykhailov, finalitzant nové.

Julen Mora va perdre els dos combats contra Lluc Sangenis i amb Samuel Rivadulla, sense opció de seguir, i Mateu Guzmán, va perdre els tres combats contra l’aragonès Eduardo Latras, el càntabre Agustín Morante i el valencià Mykyta Mykhailov.

La pròxima cita del club tortosí, serà la prova de Ranquing “A” Cadet Catalunya Ramon Sanz, que es disputarà el pròxim cap de setmana al pavelló CEM Mundet de Barcelona.

Galeria d’imatges:

Fotos: Cedides

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

44 + = 46

Últimes notícies