IniciPoliesportiuAtletismeSabou, Monforte i Benito, destaquen en la permanència de l’AA Catalunya i...

Sabou, Monforte i Benito, destaquen en la permanència de l’AA Catalunya i Alcampo Scorpio 71

Les atletes ebrenques van tenir un destacat protagonisme en la Final de Permanència a la Divisió d’Honor femenina de clubs, disputada al Complejo Deportivo de Los Pajaritos de Soria.

L’Agrupació Atlètica Catalunya va assolir una magnífica classificació enduent-se la victòria sumant 105 punts, per davant de l’Hospitalet At., amb 102. Entre les principals artífexs de la permanència, van destacar Andreea Florina Sabou i Laia Monforte.

L’atleta resident a la Ràpita d’origen romanès, es va imposar en la prova de llargada, amb un millor salt de 6,35, el que representa la seua millor marca personal, superant en 5 centímetres la que havia aconseguit el 30 de juny del 2023 al control de la ZEM La Guinardera de Sant Cugat del Vallès. El segon lloc va ser per a Laura Martínez (Atletismo Alcorcón) amb 6,18.

També va formar part del relleu 4×100, amb Marina Covarrubias, Clara Gavaldón i Daniela Moreno, que amb 46.66, van ocupar al tercera posició.

La tortosina Laia Monforte, va finalitzar en tercer lloc dels 200 metres, amb un temps de 24.74, per darrere de Yissis Cortijo (Tenerife-Caja Canárias), 24.42, i Clàudia Camacho (L’Hospitalet At.), 24.63.

Foto: Cedida

Amb el relleu 4×400, va competir amb Lidia Abad, Anna Boixet i Irene Garrido, que van ocupar la tercera plaça amb 3:46.75, per darrere de Las Celtiberas de Soria, 3:43.00, i Universidad de León Sprint At., 3:45.53.

També l’aportació de Meritxell Benito va ser decisiva, per la permanència del club aragonès de l’Alcampo Scorpio 71, després d’aconseguir la primera posició en la prova de perxa. L’atleta d’Ulldecona, es va imposar amb un millor salt de 3,86, amb segon lloc de Marta Méndez (L’Hospitalet At.), i Laura Clemente (Avinent Manresa), les dues amb 3,66.

L’atleta de Vinallop Mireia Guarner, no va poder evitar el descens de l’Avinent Manresa, amb la tercera posició en la prova dels 3.000 metres, amb un temps de 10:04.64, per darrere de Soukaina El Khayami (Las Celtiberas de Soria), 10:00.17, i Laura Rodríguez (Tenerife-Caja Canárias), 10:00.94.

Van aconseguir la permanència per aquest ordre de classificació, l’Agrupació Atlètica Catalunya, L’Hospitalet At., Universidad de León Sprint At., Atletismo Alcorcón, Las Celtiberas de Soria i Alcampo Scorpio 71, i han perdut la categoria l’Avinent Manresa i Tenerife Caja Canárias.

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

5 + 5 =

Últimes notícies