IniciPoliesportiuEscacsEl CE Amposta se situa en segon lloc de la Segona Divisió...

El CE Amposta se situa en segon lloc de la Segona Divisió d’escacs

El CE Amposta va superar per 4-6 al Santa Coloma de Queralt, en la sèptima ronda de la Segona Divisió d’escacs.

Van aconseguir la victòria en les partides Llàtzer Bru-Jordi Amigó, Robert Roiget-Gerard Vila; Pep Chavarria Llambrich-Jordi Vila; David Miralles-Roger Ferré; Josep Chavarria Ferré Salvador Barrot, taules, de Pedro Zurano amb Xavier Vila; Joan Pujol amb Gregorio Huete, i derrota de Rubén Fernández amb Vicenç Esplugas; Cayetano Garcia amb Gerard Tallada, Francesc Solá amb Daniel Rius.

Amb esta victòria l’equip ampostí s’ha situat en segon lloc de la classificació amb 5 punts, només superat pel líder CE Vilafranca amb 6,5.

La Gandesana va perdre per 2,5-7,5 amb el Reus Deportiu, per 2,5-7,5, i es troba en l’octava posició amb 2 punts. Per part del conjunt gandesà es va produir taules en les confrontacions de German Benaiges amb Joan Herrero; Josep Garcia Espelta-David Collado; Sergi Aubanel- Josep Velasco; Josep M. Álvarez-Francesc Fernández i Xavier Brio Jordi Navarro, amb derrota de Rafel Cabrera-Antoni Benet; Daniel Galcerá-Juan Manuel Velasco; Josep Maria Sierra-Enric Regué; Carlos Ruiz-Josep Huguet i Joan Alerany-Antoni Dalmau.

En esta ocasió els dos joves jugadors ebrencs, Gerard Añó i Xavier Mompel, van jugar amb l’equip del CE Valls de Divisió d’Honor, amb triomf per 4,5-5,5 davant L’Ateneu Colon, amb victòria de Xavier davant Oriol Mangues i derrota de Gerard amb Oriol Porta.

En la resta de categories amb participació ebrenca els següents resultats:

Tarragona – Preferent – Grup I – Ronda: 7  

 
RAPITA 5 – 5 VILA-SECA
SALAURIS B 5½ – 4½ PEO VUIT
TORREDEMBARRA 3½ – 6½ LIRA VENDRELLENCA B
TARRAGONA B 4 – 6 RUY LOPEZ
AMPOSTA B 4 – 6 CAMBRILS  

Tarragona – Primera Provincial – Grup II – Ronda: 7

MASDENVERGE 8 – 0 SALAURIS C
DUESAIGUES 3 – 5 HOSPITALET INFANT
AMPOSTA C 4½ – 3½ FLIX
CAMBRILS B 2½ – 5½ TORTOSA

Tarragona – Segona Provincial – Grup II – Ronda: 7

 

CAMBRILS C 1 – 5 AMPOLLA
VACANT 0 – 6 ULLDEMOLINS
VILA-SECA B 1 – 5 GANDESA B
AMPOSTA D 1 – 5 RIU SENIA – BENICARLO
ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

7 + = 14

Últimes notícies