IniciHandbolEl CH Ascó supera al Bidasoa en l'estrena de la fase del...

El CH Ascó supera al Bidasoa en l’estrena de la fase del Campionat d’Espanya juvenil femení d’handbol

El juvenil femení del Club Handbol Ascó ha començat la fase del Campionat d’Espanya juvenil femení d’handbol en el grup E, on juga com a amfitrió, amb una meritòria victòria davant el Bidasoa Irún, club de gran tradició d’handbol per 33-30.

El partit s’ha caracteritzat per la seua gran igualtat, sempre amb mínimes diferències, alternances, diferents empats, que s’ha decidit en el tram final del partit. L’equip dirigit per Pau Lanceta, ha estat més encertat en els últims 15 minuts, i després del 22-23, ha estat molt encertat en atac, remuntant amb un parcial d’11-7.

El CH Ascó s’ha classificat per disputar la fase final del Campionat d’Espanya juvenil femení, després de culminar una excel·lent temporada obtenint una plaça al Top-4, després d’ocupar la primera posició del seu grup en la Sèrie A-1, i es troba entre els 32 millors equips d’Espanya, que s’han dividit en vuit grups, repartits en vuit seus, per jugar el cap de setmana del 6 al 8 de maig per una de les vuit places que donen accés a la fase final del Campionat d’Espanya de Clubs de la Temporada 2021/2022, programada del 25 al 29 de maig del 2022.

En el sector E, que es disputa al municipal d’Ascó, en la primera jornada a banda del triomf asconenc, s’ha produït també l’empat a 28 gols entre l’equip madrileny del Core Global BM Parla i el valencià del Grupo USA Mislata.

Aquest dissabte a les 18:00 hores el CH Ascó s’enfrontarà al Grupo USA Handbol Mislata, i a les 20:00, es veuran les cares el Core Global BM Parla i el Bidasoa d’Irun.

Diumenge última de les tres jornades amb els partits, Bidasoa Irun-Grupo USA Handbol Mislata a les 10:30 hores i a les 12:30, l’Handbol Ascó-Core Global BM Parla.

FITXA TÈCNICA:

CH ASCÓ, 33 (15)
BIDASOA IRÚN, 30 (15)

CH Ascó: Cinta Mirabal, Júlia Ripodas (7), Abril Andreu, Cinta Duran, Abril Pujol (8), Judit Lanceta (9), Júlia Navarro, Xènia Treig (1), Angela Callarisa (2), Aina Lasala, Carlota Martínez (4), Gisela Gironés, Emma Falgueras (2),
Bidasoa Irún: Naroa Zabala, Irene Calvo, Malen Iturrioz, Lucia Diez, Olaia Borreguero, Cristina Ferician, Iraide Entonba (4), Lara Gebrero, Laida Zaballa (15), Nahia Garcia (2), Hegoa Ayestaran, Haizea Garcia (2), Eider Tapia (5).
Àrbitres: Francisco Javier Miguens i Antonio Costas de Cantabria. Exclusions per part local a Júlia Ripodas i Abril Pujol.
Parcials: 4-4 (5′), 5-8 (10′), 8-8 (15′), 11-12 (20′), 12-13 (25′), 15-15 (descans), 17-17 (35′), 20-20 (40′), 22-23 (45′), 25-24 (50′), 29-25 (55′), 33-30 (final).

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

8 + 1 =

Últimes notícies