IniciAtletismeRunning SèriesEl circuit de curses de la Running Series a les Terrres de...

El circuit de curses de la Running Series a les Terrres de l’Ebre, en progressió ascendent

En l’edició número 1.059 del Setmanari l’Ebre del passat divendres comentàvem que el Pavelló de l’EMD de Jesús va acollir l’acte de cloenda de la dotzena edició de la Running Sèries Terres de l’Ebre, en què es van lliurar els trofeus als guanyadors i guanyadores de les diferents categories, i el diploma, a tots els que van finalitzar totes les proves.

Este 2022 ha estat la confirmació de la prova com una de les més de major acceptació del territori, amb dos curses més que l’any anterior. Tot i la suspensió de la prova de l’Aldea, se n’han disputat a Santa Bàrbara, Deltebre-Sant Jaume, el Perelló, Camarles, Jesús, l’Ampolla, Amposta i Gandesa.

Finalment hi han puntuat un total de 629 participants, xifra que supera en 111 la de la passada edició, amb 265 en la prova dels 10 quilòmetres masculina; 125, en la femenina; 167, en la de 5 quilòmetres masculina; i 72, en la femenina.

Un total de 7 atletes masculins i 2 de femenines van finalitzar les vuit proves disputades en els 10 quilòmetres, i en la de 5, 7 de masculins i 5 de femenines.

Per equips, triomf en els 10 km del Sales Distance, en masculí, i Trail Running Cabra Feixet, en femení, i en els 5 km, el CA Ascó, en masculí, i Trail Running Cabra Feixet, en femení.

Les classificacions:

Classificació 10 km masculí:

  1. Xavier Ortin (705)
  2. Gerard Albiol (518)
  3. Joan Pere Pagá (464)
  4. Eliseu Gombau (459)
  5. Gabriel Lluis (412)
  6. Ivan Lleixà (409)
  7. Mustapha Bassiyd (396)
  8. David Gaic (370)
  9. Josep Pallarés (368)
  10. Antoni Puig (367)
Podi masculí de la distància de 10 quilòmetres. Foto: Cedida

Classificació 10 km femení:

  1. Célia Callarisa (735)
  2. Sandra Pellicer (581)
  3. Lina Meseguer (536)
  4. ElenaSegura (500)
  5. Luci Galve (489)
  6. Maria José (475)
  7. Aida Pallarés (451)
  8. Noèlia Ferré (397)
  9. Marta Hernández (273)
  10. Tere Escoda (243)

Classificació 5 km masculí:

  1. Axel Zarranz (590)
  2. Gerard Monteverde (584)
  3. David Roda (547)
  4. Josep Ramon Sanahuja (441)
  5. Àngel Martos (435)
  6. Arnau Martí (415)
  7. Alfons Ulldemolins (408)
  8. Jonathan Pelegrin(399)
  9. Jose Àngel Torreblanca (387)
  10. Antoni Miró (381)

Classificació 5 km femení:

  1. Ruth Martí (690)
  2. Anna Rebull (547)
  3. Gina Brull (532)
  4. Elena Peransi (463)
  5. Laura Casanova (420)
  6. Thais Bonet (417)
  7. Estefania Sanz (377)
  8. Queralt Casacuberta (374)
  9. Mónica Almeida (373)
  10. Núria Chavarria (370)
ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

12 + = 15

Últimes notícies