IniciAtletismeCrosEl IV Cros Escolar del Col·legi Sagrada Família es consolida al calendari...

El IV Cros Escolar del Col·legi Sagrada Família es consolida al calendari dels jocs esportius del Baix Ebre

El cros escolar del Col·legi Diocesà Sagrada Família de Tortosa es consolida dins del calendari dels Jocs Esportius Escolars del Baix Ebre després de celebrada la seva quarta edició. Es tracta d’una prova emmarcada dins de l’horari escolar que possibilita la presència dels alumnes del centre, però que al mateix temps s’obri a la resta d’escoles del Baix Ebre que vulguin participar.

En aquesta ocasió, divendres 17 de novembre, es  va comptar amb la presència també d’alumnes de la Mercè i Remolins de Tortosa, i Marcel·lí Domingo de Roquetes, fet que va possibilitar una inscripció de prop de 800 esportistes.

Tots els participants patufets van recollir una medalla commemorativa mentre que per la resta de categories es va establir el pòdium amb els tres primers classificats en un lliurament presidit per Víctor Grau, regidor d’esports de Tortosa, i mossèn Tomàs Mor, director de la Sagrada Família. La prova va estar organitzada pel Consell Esportiu del Baix Ebre, el Club Atletisme Terres de l’Ebre i el departament d’esports del centre i l’Ajuntament de Tortosa.

Foto: Cedida

Els tres primers classificats de les diferents categories foren els següents:

INFANTIL MASCULÍ:

  1. Izan Colomé (Col.legi Sagrada Família)
  2. Unai Balagué (Col.legi Sagrada Família)
  3. Víctor Gil (Col.legi Sagrada Família)

INFANTIL FEMENÍ:

  1. Laia Triviño (Col.legi Sagrada Família)
  2. Edurne Galeano (Col.legi Sagrada Família)
  3. Claudia Adell (Col.legi Sagrada Família)

ALEVÍ MASCULÍ:

  1. Ridouane Merzouk (Escola Remolins)
  2. Akram Aoulad Ali (Escola La Mercè)
  3. Iker Sousa (Escola Marcel.lí Domingo)

ALEVÍ FEMENÍ:

  1. Carla Ferrando (Col.legi Sagrada Família)
  2. Paula Sintorres (Col.legi Sagrada Família)
  3. Blanca Forgas (Col.legi Sagrada Família)

BENJAMÍ MASCULÍ:

  1. Josep Curto (Col.legi Sagrada Família)
  2. Issa Ouchguenou (Escola Remolins)
  3. Abdelhouahed Merzouk (Escola Remolins)

BENJAMÍ FEMENÍ:

  1. Alba Domingo (Col.legi Sagrada Família)
  2. Kautar Oubamou (Escola Remolins)
  3. Nayade Delgado (Escola Marcel.lí Domingo)

PREBENJAMÍ MASCULÍ:

  1. Gerard Castellnou (Col.legi Sagrada Família)
  2. Hugo Rubio (Col.legi Sagrada Família)
  3. Pep Pallarés (Col.legi Sagrada Família)

PREBENJAMÍ FEMENÍ:

  1. Maryem Mesoussef (Col.legi Sagrada Família)
  2. Irene Montes (Col.legi Sagrada Família)
  3. Anaïs Mor (Col.legi Sagrada Família)
ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

+ 45 = 51

Últimes notícies