IniciFutbolFutbol BaseEl MICFootball7 complix la vintena edició el proper cap de setmana amb...

El MICFootball7 complix la vintena edició el proper cap de setmana amb 17 equips ebrencs

Enguany es compleix el vintè aniversari del MICFootball7 per a les categories de prebenjamins fins als alevins de segon any, i que per tercer any consecutiu se celebrarà a les instal·lacions Mediterranean Sports Village de Salou.

Una edició en la qual hi prendran part un total de disset equips desplaçats des de les Terres de l’Ebre amb la participació de quatre clubs: el CF Tortosa Ebre, el Futbol Formatiu Terres de l’Ebre, l’At. Móra la Nova i el Footballstars, una selecció formada per integrants de diversos equips de la Ribera d’Ebre.

Els tortosins seran qui aportaran més equips en esta vintena edició del torneig amb la participació de sis conjunts desplaçats des de la capital del Baix Ebre en les categories d’U12 (l’equivalent als alevins de segon any); U11 (la corresponent als alevins de primer any); dos equips en la categoria d’U10 (benjamins de segon any); l’equip campió de la lliga de preferent i que es va classificar per a les semifinals de la Copa Catalunya en la categoria U9 (benjamins de primer any); i un equip d’U8, l’equivalent a la categoria de prebenjamins. El segon conjunt que desplaçarà més nombre d’equips participants serà el Footballstars amb un total de cinc conjunts que participaran dos formacions prendran part en la categoria U11, un a la modalitat d’U10, un a la d’U9 i un a la d’U8. La resta d’equips participants ebrencs seran tres de cadascun entre el Formatiu Terres de l’Ebre (U12, U11 i U10) i tres del conjunt riberenc del Móra la Nova (U12, U10 i U8).

Una àmplia representació del territori que durant el cap de setmana, dissabte i diumenge, donaran lloc a 330 partits en totes les categories distribuïts en tretze camps de competició. Enguany, a més, el torneig presenta la novetat de tindre equips arribats des de 12 països diferents: Espanya, França, Bielorússia, Xina, Japó, Kuwait, Corea del Sud, Anglaterra, Bèlgica, Hongria, Països Baixos i Rússia.

Un fet a remarcar és que el torneig va creixent temporada rera temporada com ho demostra el fet de poder disposar d’equips com el Barça, l’Espanyol, l’At. de Madrid, el València, el Liverpool, el Southampton, la Reial Societat, el Barça Escola, el Nàstic de Tarragona o el CD Castelló” ens destacava el president del torneig, el bitemero Juanjo Rovira que a més ens ressaltava “que el creixement està sent exponencial i dels 76 equips que teníem fa dos edicions enrera, ara mateix hem tancat les inscripcions en 136 participants en esta vintena edició, el que significa un augment significatiu d’un 30% respecte a l’edició de l’any anterior, un fet que ens omple de satisfacció” deia Rovira.

A més, en esta edició l’equip propietat d’Iker Casillas pendrà part al torneig d’enguany, l’equip d’1K (equip que participa a la Prince League i a la Kings League) a més de clubs històrics catalans com la UE Sant Andreu, el Cerdanyola del Valles FC, el FC Martinenc, la UE Figueres, la FUE Olot, la UE Rubí, l’Atletic Sant Just o la Fundació UE Cornellà.

Inici de la competició

Pel que respecta als clubs del territori ebrenc debutaran a la competició a partir de les 9.30 del matí al grup D on ha quedat englobat l’aleví U12 de l’At. Móra la Nova (juntament amb la FE Grama, The A Academy i el Júnior FC), s’enfrontarà en el partit inaugural davant el conjunt de Sant Cugat del Vallés. A la mateixa categoria, el Tortosa Ebre s’estrenarà mitja hora més tard (10 hores) davant el Cerdanyola del Vallés B al grup E de competició, en una lligueta prèvia on s’enfontraran al Barça Escola i l’EF Sant Pau Apostol. I a les 10:30 completarà l’estrena dels tres representants ebrencs a la categoria, dintre al grup H, el Formatiu Terres de l’Ebre que se les haurà amb el Vilassar de Dalt amb el partit inagural de la categoria en un grup on s’encreuran amb el conjunt català del Football Academy Atir i l’hongarés de l’Ujbuda FC.

A la categoria U11 tindrem a l’equip més matiner en participar en esta edició, el Tortosa Ebre que encetarà el torneig en el primer partit que obrirà el foc al camp 5 davant la FUE Olot al grup H de competició on es trobarà posteriorment amb l’equip xinès del Guangzhou Qasf FC i el conjunt madrileny de l’1K FC. Els dos conjunts riberencs del Footballstars, que han quedat emparellats als grups E i B, s’estrenaran davant el Vilassar de dalt l’equip verd a les 10:30 al camp 6 i l’equip negre davant el Fut Talent Mallorca a les 12 del migdia al camp 5. Mentre, mitja hora després, debutarà el conjunt camarlenc del Formatiu davant les Franqueses.

Els cinc representants de la categoria U10, s’enfrontaran en este partit inaugural a les 9:30 del matí al camp 2 el Footballstars riberenc s’enfrontarà al Cercle Sabadellés 1856 B (en un grup on s’encreuaran amb l’equip català del CEF Gironès Sabat i el francès de l’Arles Academie); el Tortosa Ebre B jugarà el seu primer partit davant el CF les Franqueses al mateix horari de dos quarts de deu del matí (quedant englobat al grup F amb la UE Figueres i el conjunt aragonés del Fraga); l’At. Móra la Nova jugarà al camp 2 davant el Cercle Sabadellès 1856 A (al grup C de competició on s’encreuaran amb el València CF i la UE Rubí); per la seua part el Formatiu Terres de l’Ebre s’estrenarà amb l’Athetic Matadeperenc a les 10 al camp 4 de competició dintre al grup G on es trobaran als equips del FC Barcelona i el japonés del Wakatake; i per últim, el Tortosa Ebre A debutarà davant el conjunt del Japó del MSK19 a les 10:30 hores del matí, completant la fase prèvia enfrontant-se a Cerdanyola del Vallès B i el conjunt valencià de l’Sporting Xirivella.

Pel que fa a la categoria U9, els dos representants ebrencs en esta categoria seran el Footballstars de la Ribera d’Ebre i el Tortosa Ebre. Han quedat englobats al grup A (on es trobaran a la Reial Societat, el Gironés Sabat i la FE Grama), pel que fa als riberencs i al grup E (amb el Fut Talent Mallorca, l’equip holandès del Kadoelen Amsterdam i el FE At. Vilafranca) pel que respecte als tortosins. Debutaran davant la FE Grama a partir de les 9 del matí al camp 12 els de la Ribera d’Ebre i pel que fa als tortosins s’estrenaran davant els vilafranquins a partir de les 11 del matí, també al camp 12 en el cinquè torn de la matinal.

Per últim, en la categoria prebenjamí l’U8 tres representant ebrencs tindrem en competició: el Footballstars (al grup A), l’At. Móra la Nova (al grup C) i el Tortosa Ebre (al grup D). El debut dels tres equips es produirà dissabte a partir de les 9:30 del matí de la selecció de la Ribera d’Ebre, el Footballstars, davant el conjunt sabadellenc del Júnior FC (en un grup on han quedat emparellats amb l’equip dels Emirats Àrabs el Grinta Academy i el Nàstic de Tarragona). Pel que fa als moranovencs jugarna davant el Gironés Sabat a partir de les 11:30 del matí (completant el grup emparellats amb l’Atlètic de Madrid i el conjunt holandès del Kadoelen Amsterdam) i per últim s’estrenarà el conjunt de la capital del Baix Ebre enfront l’Atlètic Sant Just a les 12 del migdia al camp 13 (amb l’emparellament amb NFU anglès i el Sàfor valencià).

La resta del calendari de competició el podeu seguir a través de l’APP del torneig o bé clicant al següent enllaç: https://micfootball7.com/wp-content/uploads/2024/06/Calendaris-MICFootball7_2024.pdf

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

1 + 5 =

Últimes notícies