IniciPoliesportiuEscacsEls equips ebrencs d'escacs preparats per a l'inici de la competició federada...

Els equips ebrencs d’escacs preparats per a l’inici de la competició federada el pròxim mes de gener del 2022

Els equips ebrencs d’escacs preparats per a l’inici de la competició federada el pròxim mes de gener del 2022. La Federació Catalana d’Escacs ha donat a conèixer la composició dels grups de la Lliga Catalana en les diferents categories per la competició del 2022.

En la Segona Catalana, al grup de Tarragona, el CE Amposta serà l’únic representant ebrenc, i en el grup tarragoní tindrà com a rivals al CE Cambrils, CE Santa Coloma de Queralt, Cor Marina B, CE Vilafranca, Gran Penya, Sant Cugat B, Peona i Peó B,Valls B i CE Sitges.

La competició començarà el 23 de gener i finalitzarà el 20 de març de 2022. A continuació es disputaran les Finals Catalanes i eliminatòries: Els dies 27 de març, 3 d’abril, 1, 8, 15 i 22 de maig de 2022.

Els partits per orde de l’equip ampostí seran els següents:

  • ronda 1: Vilafranca – Amposta
  • ronda 2: Amposta – Gran Penya
  • ronda 3: Sant Cugat B – Amposta
  • ronda 4: Sitges – Amposta
  • ronda 5: Amposta – Peona i Peó B
  • ronda 6: Valls B – Amposta
  • ronda 7: Amposta – Cambrils
  • ronda 8: Santa Coloma de Queralt – Amposta
  • ronda 9: Amposta – Cor de Marina B

Un grup, a priori, molt equilibrat, on destaquen com a favorits el Vilafranca, Gran Penya de Vilanova i Sitges. Els filials dels equips de la delegació de Barcelona, junt amb el Valls B, el Santa Coloma de Queralt i el Cambrils -a més de l’Amposta- són equips molt compensats i compactes, i per això no es preveu cap confrontació amb un pronòstic clar.

Pel que fa a la resta de competicions dels grups de Tarragona amb presència d’equips ebrencs, també amb inici el 23 de gener, aquesta serà la composició.

Preferent Tarragona – Grup II

  1. Peó Vuit
  2. Masdenverge
  3. Ruy López
  4. Cambrils B
  5. La Ràpita
  6. Gandesana

Primera provincial – Grup II

  1. Flix
  2. Amposta B
  3. Duesaigües
  4. Gandesa B
  5. Tortosa
  6. Masdenverge B
  7. Amposta C
  8. Riu Sénia – Benicarló

Segona provincial – Grup II

  1. Tortosa B
  2. Amposta D
  3. Ampolla
  4. Hospitalet de l’Infant
  5. Cambrils D
  6. Cambrils C
  7. Salauris C
  8. Vila-Seca B
  9. Ruy López B
  10. Vacant
ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

+ 19 = 23

Últimes notícies