IniciAtletismeCurses de MuntanyaFlix va acollir la cloenda del Circuit de Curses de les Terres...

Flix va acollir la cloenda del Circuit de Curses de les Terres de l’Ebre 2023

El local de Lo Sindicat de Flix va acollir l’acte de cloenda del Circuit Terres de l’Ebre 2023, amb el lliurament de premis als participants més destacats de la seua catorzena edició, sent una de les competicions més veteranes i de major tradició del país de la modalitat. Enguany ha comptat amb un total d’11 proves, de les quals 8 també han format part del seu circuit Express.

Un centenar de persones van ser presents a l’acte que tancava una edició amb una mitjana d’uns 200 participants per prova, i un total pròxim al miler de corredors en la totalitat de les carreres.

Van rebre el premi com a participants en totes les proves: Àngels Borrás, Arnau Chavarria, Ramon Escurriola, Jordi Giménez, Laia Llauradó, Martin Nanetti i Alina Pintilié, i els premiats per ocupar els primers llocs han estat:

Absoluta

  1. Sandra Burgués i Lluís Mas
  2. Alina Pintilie i Franc Rallo
  3. Laia Llauradó i Oriol Platero

Promesa

  1. Àngel Mestre
  2. Josep Subirats

Júnior

  1. Nerea Sanahuja i Blai Alabart

Juvenil

  1. Anna Rebull
  2. Gemma Chavarria

Cadet

  1. Nizar Hernández
  2. Arnau Chavarria
  3. Francesc Lapuerta

Infantil

  1. Emma Sabaté i Roger Gallego
  2. Miquel Buera
  3. Biel Sediki

Màster 50

  1. Arturo Sanz
  2. Gerard Vilaubí
  3. Josep Ramon Alabart

Veterà

  1. Àngels Borràs i José Galeano
  2. Miriam Estorach i Ovidi Garcia
  3. Montse Conesa i Tomàs Sabaté

Clubs

  1. CE Trencacims
  2. AE Cota 705
  3. Club BTT Montbike

En el circuit Exprès:

Absoluta

  1. Ariadna Luque i Miguel Ángel Balsega
  2. Júlia Mestre i Fernando Mañá
  3. Marta Malrás i Pere Linares

I en el Circuit Canicròs:

Absoluta

  1. Montse Conesa i Narcis Franch
  2. Yashmina Conde i Norbert Llobera
  3. Cristina Tomàs i Jordi Franch

Promesa

  1. Lea Tomàs

Veterà

  1. Marga Abella i Christian Pellicer
  2. Clara Bosch i Víctor Mestre
  3. Marina Von Podolsky i Òscar Sanahuja

Máster 50

  1. Eduardo Hidalgo
  2. José Vicent Fontanet
  3. Fernando Siurana

A punt el calendari del 2024

Manel Sanahuja, president de l’Associació de Curses per Muntanya de les Terres de l’Ebre, ha fet un balanç bastant positiu d’esta edició: “els últims anys no arribem a les xifres d’abans de la covid, però considerant també que cada vegada s’organitzen més curses a Catalunya, estem bastant satisfets de la repercussió i participació que estan tenint les proves”.

Els organitzadors ja tenen pràcticament definit el calendari de la quinzena edició del 2024, pendents només d’algunes confirmacions i dates. Una de les principals novetats en la cursa Exprés serà la incorporació de la Cursa de la Galera i Xerta, i el retorn de la d’Amposta, i no continuaran el KM Vertical de Roquetes ni la Cursa del Pastisset de Benifallet, i probablement la Cameta Coixa de Miravet, que podria convertir-se en una cursa d’orientació al mes de març.

El circuit Exprés començarà el 14 de gener amb la Cursa de la UEC Tortosa, i la seguiran, el 28 de gener la Cursa dels Biberons al Pinell; 11 de febrer, a Xerta; 14 d’abril, Cursa de les Roques d’Horta; al mes de maig, a la Galera; 10 d’agost, l’Airosa del Mas de Barberans; 15 de setembre, a Amposta; 29 de setembre, Pujada al Montsià d’Alcanar; 13 d’octubre, la Punta de l’Home de Flix; 20 d’octubre, Serra de les Fites de la Pobla de Massaluca, i el 3 de novembre, Camí de Sirga de Móra d’Ebre.

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

4 + 1 =

Últimes notícies