IniciConsells esportiusGran èxit de públic i participació a la segona jornada de gimnàstica...

Gran èxit de públic i participació a la segona jornada de gimnàstica rítmica escolar al pavelló de Remolins

El pavelló de Remolins a Tortosa s’estrenava en una competició de gimnàstica rítmica dels Jocs Esportius Escolars, i en concret amb motiu de la Lliga Intercomarcal de les Terres de l’Ebre.

Foto: Consell Esportiu del Baix Ebre

Una molt alta participació de gimnastes, propera a les 150, i una gran afluència de públic van ser les notes destacades d’una segona jornada escolar que recuperava el lliurament de premis després de les restriccions anteriors per culpa de la Covid, fent-ho sense haver d’aturar les actuacions en un espai habilitat a l’exterior de la instal·lació, a mesura que anaven finalitzant les diferents categories, permetent així l’entrada i sortida esglaonada de públic al pavelló.

En aquesta ocasió l’organització va anar a càrrec del Consell Esportiu del Baix Ebre i del Club Rítmica Tortosa, amb la coordinació de l’Agrupació Territorial de Consells Esportius de les Terres de l’Ebre. Durant el lliurament de premis es va comptar amb la presència de l’alcaldessa de Tortosa, Meritxell Roigé, Joan Barberà, representant territorial de l’Esport de la Generalitat, Antoni Gilabert, president del Consell Esportiu del Baix Ebre i la companya de la comissió directiva Eli Montañés, i Ia Vallés, presidenta del Club Rítmica Tortosa.

Foto: Consell Esportiu del Baix Ebre

Tota la jornada es va fer en directe pel canal youtube i es pot visionar íntegrament a https://youtu.be/3mZpfz1a8Ak.

Els pòdiums de les diferents categories van ser els següents:

INFANTIL INDIVIDUAL B:

1. Eila Gimeno (AME Ametlla de Mar), 2. Noa Romero (Rítmica Xaloc).

ALEVÍ INDIVIDUAL B:

1. Paula Querol (Rítmica La Sénia “País del Moble”), 2. Mar Benaiges (CGR l’Ampolla), 3. Marta Alonso (Rítmica Xaloc).

BENJAMÍ INDIVIDUAL B:

1. Sofia Cabanes (Rítmica Tortosa), 2. Júlia Juan (Rítmica la Sénia “País del Moble”), 3. Noa Benaiges (CGR l’Ampolla).

PREBENJAMÍ INDIVIDUAL B:

1. Anna Serral (CGR l’Ampolla), 2. Naroa Bessoli (CGR l’Ampolla), 3. Mia Bertomeu (Rítmica Sant Jaume).

CADET INDIVIDUAL C:

1. Ariadna Ortin (Rítmica Amposta), 2. Abril Subirats (CE Canareu), 3. Zamara Gonzalez (Rítmica Xaloc).

INFANTIL INDIVIDUAL C:

1. Laia Teixera (Rítmica Sant Jaume), 2. Ariadna Fernández (Rítmica Amposta).

ALEVÍ INDIVIDUAL C:

1.  Elna López (Rítmica Xaloc). 2. Sira Folch (Rítmica Amposta), 2. Samira Mahal (Rítmica Sant Jaume).

BENJAMÍ INDIVIDUAL C:

1. Sofia Ortega (Rítmica Tortosa), 2. Irina Figuereo (Rítmica Tortosa). 3- Nekane Monllao (Rítmica Sant Jaume).

PREBENJAMÍ INDIVIDUAL C:

1. Olivia Sebastià (Rítmica Tortosa). 2. Paula Ioana Mandea (Rítmica Tortosa), 3. Isona Forcadell (Rítmica La Sénia “País del Moble”).

BENJAMÍ CONJUNTS B:

1. Rítmica Amposta, 2. Sant Jaume Rosa, 3. CGR l’Ampolla Selva.

PREBENJAMÍ CONJUNTS B:

1. CGR l’Ampolla Barbies, 2. CGR l’Ampolla Dàlmata, 3. Gimnastic Rapitenc.

PREBENJAMÍ CONJUNTS C:

1. Rítmica Tortosa 90’S, 2. Rítmica Tortosa Shrek, 3. Rítmica Amposta Minnies.

BENJAMÍ CONJUNTS C:

1. AME Ametlla de Mar Just Married.

INFANTIL DUO/TRIO/QUARTET:

1. CGR l’Ampolla Friends Duo.

ALEVÍ DUO/TRIO/QUARTET:

1. AME Ametlla de Mar, 2. Sant Jaume Duo Groc.

BENJAMÍ DUO/TRIO/QUARTET:

1. Rítmica Sant Jaume Duo Azucar, 2. Rítmica Sant Jaume Duo Salsa, 3. CGR l’Ampolla Queen Quartet.

JUVENIL INDIVIDUAL A:

1. Noa Bonfill (Rítmica Tortosa), 2. Mayka Sola (Rítmica Xaloc), 3. Anna Llaó (Rítmica Xaloc).

CADET INDIVIDUAL A:

1. Aina Fibla (Rítmica Xaloc), 2. Júlia  Vallés (Gimnàstic Rapitenc).

INFANTIL INDIVIDUAL A:

1. Sira Forner (Rítmica Tortosa), 2. Anahí Giner (CE Canareu), 3. Tania Jugan (CE Canareu).

INFANTIL INDIVIDUAL A MASCULÍ:

1. Raul Lopez (CE Canareu).

ALEVÍ INDIVIDUAL A:

1. Júlia Vidal (Rítmica Tortosa), 2. Carla Querol (Rítmica La Sénia “País del Moble”), 3. Karolina Holovackova (Rítmica Xaloc).

BENJAMÍ INDIVIDUAL A:

1. Bruna Hernández (Rítmica Amposta),2. Karla López (Gimnàstic Rapitenc), 3. Janire Carles (Rítmica Amposta.

INFANTIL CONJUNTS A:

1. Sant Jaume Groc.

ALEVÍ CONJUNTS A:

1. Gimnàstic Rapitenc.

OPEN SÈNIOR:

1. Antonio López (Rítmica Amposta).

OPEN JUVENIL:

1. Sara Soliva (Rítmica La Sénia), 2. Lucia Santos (Rítmica La Sénia), 3. Claudia Marco (Rítmica Amposta).

OPEN CADET:

1. Maria Zaragoza (Rítmica Tortosa), 2. Iris Ferré (Rítmica Tortosa).

OPEN INFANTIL:

1. Briana Elizalde (Rítmica Tortosa), 2. Elody Olalla (Rítmica Tortosa)

OPEN ALEVÍ:

1. Ariadna Miralles (Rítmica Tortosa), 2. Júlia Aspa (Rítmica La Sénia), 3. Blanca Soliva (Rítmica La Sénia)

OPEN CONJUNT JÚNIOR:

1. CGR l’Ampolla

Trobeu totes les classificacions complertes clicant al següent enllaç al pdf adjunt:

Resultats Jornada 2 – Tortosa 05-03-2022

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

9 + 1 =

Últimes notícies