IniciConsells esportiusJornada de patinatge escolar al Perelló a l'espera de la final intercomarcal

Jornada de patinatge escolar al Perelló a l’espera de la final intercomarcal

El pavelló poliesportiu del Perelló va ser l’escenari, dissabte passat, de la segona jornada del campionat comarcal de patinatge artístic dels Jocs Esportius Escolars del Baix Ebre.

Els diferents patinadors i patinadores en les categories individuals, grups i xous van poder continuar amb el seu procés de millora competitiva i buscar una plaça per la final intercomarcal del 15 de maig a l’Ametlla de Mar.

L’organització va anar a càrrec del Consell Esportiu del Baix Ebre amb el suport de l’ajuntament i el Club de Patinatge del Perelló, en un acte de  lliurament de premis que va comptar amb la presència de Maria Cinta Llaó, alcaldessa del Perelló, i el president del Consell Esportiu del Baix Ebre, Antoni Gilabert.

Els tres primers classificats de cada categoria van ser els següents:

JUVENIL A:

1. Laia Llambrich (CP Ametlla de Mar), 2. Meritxell Flores (CP Ametlla de Mar).

JUVENIL C:

1. Anna Calvo (CP Dertusa).

CADET B:

1. Alba Fumadó (CP Dertusa), 2. Georgina Borràs (CP Dertusa), 3. Mireia Manjón (CP Ametlla de Mar).

CADET C:

1. Malena Suanno (CP Dertusa).

INFANTIL A:

1. Hannah Pallarès (CP Ametlla de Mar), 2. Gina Monforte (CP Ametlla de Mar), 3. Paula Serrano (CP Ametlla de Mar).

INFANTIL B:

1. Sofia Ferrer (CP Deltebre), 2. Maria Llaó (CP Ametlla de Mar), 3. Abril Ardit (CP Deltebre).

INFANTIL C:

1. Júlia Torrado (CP Dertusa), 2. Hellen O’Campo (CP Dertusa), 3. Aya Abdellaoui (CP Jesús).

ALEVÍ A:

1. Carme Arbó (CP Ametlla de Mar), 2. Paula Solà (CP Deltebre), 3. Noa Martínez (CP Ametlla de Mar).

ALEVÍ B:

1. Ainhoa Fornós (CP Deltebre), 2. Sílvia Fernández (CP Deltebre), 3. Maria Mahiddine (CP Deltebre).

ALEVÍ C:

1. Paula Sebastià (CP Dertusa), 2. Ramon Castells (CP Deltebre), 3. Núria Martí (CP Deltebre).

BENJAMÍ A:

1. Angels Llaó (CP Ametlla de Mar), 2. Xènia  Cesar (CP Ametlla de Mar), 3. Carla Monforte (CP Ametlla de Mar).

BENJAMÍ B:

1. Nerea Cano (CP El Perelló), 2. Valeria Brull (CP Ametlla de Mar), 3. Joana Morales (CP Deltebre).

BENJAMÍ C:

1. Núria Garcia (CP Jesús), 2. Paula Julve (CP Jesús), 3. Claudia Barrera (CP Ametlla de Mar).

PATUFET C:

1. Blanca Gonzalvo (CP Ametlla de Mar), 2. Mia Llambrich (CP Ametlla de Mar), 3. Mercè Bonet (CP Deltebre).

PREBENJAMÍ B:

1. Nora Guasp (CP Deltebre), 2. Carla Bertomeu (CP Deltebre), 3. Judit Morales (CP Deltebre).

PREBENJAMÍ C:

1. Maria Elena Lau (CP El Perelló), 2. Enric Serrano (CP Ametlla de Mar), 3. Amalia Elena Smerea (CP El Perelló).

QUARTET DE SECUNDÀRIA:

1. Time Out! (CP Deltebre).

QUINTET SECUNDÀRIA:

1. Humanoide, humà del futur (CP Ametlla de Mar).

XOU PRIMÀRIA:

1. Som dones, som científiques i tenim l’antídot (CP El Perelló), 2. Crispetes (CP Ametlla de Mar), 3. Et sumes al repte? (CP Deltebre).

XOU SECUNDÀRIA:

1. Mel.lífer (CP El Perelló)

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

+ 3 = 4

Últimes notícies