IniciConsells esportiusLa XIX Milla Urbana de Tortosa reuneix més de 300 participants en...

La XIX Milla Urbana de Tortosa reuneix més de 300 participants en una jornada de promoció atlètica

Tot i el vent i la baixada sobtada de les temperatures aquesta vegada si que es va poder celebrar la XIX Milla Urbana de Tortosa, tercera i última prova puntuable per al I Circuit de Milles Urbanes del Baix Ebre després de la suspensió de set dies abans per culpa de la pluja. L’habitual circuit a l’avinguda de la Generalitat davant del Parc Municipal fou l’escenari de totes les curses programades que en funció de les edats cobrien una determinada distància.

Foto: Cedida

En la cursa absoluta masculina el guanyador va ser Musa Sowe, del Cabra Freixet del Perelló amb un temps de 4′ 55″, seguit de Muhamed Amine, Independent amb un temps de 4’59”, i Enric Boldú, també Independent amb una marca de 5’14”. Com és habitual les curses de promoció foren les més concorregudes arribant-se a una xifra total de participació de més de 300 inscrits.

El lliurament de premis va estar presidit per Meritxell Roigé, alcaldessa de Tortosa, Antoni Gilabert, president del Consell Esportiu del Baix Ebre i Pau Galiana, president del Club Atletisme Terres de l’Ebre. Els pòdiums en totes les categories van ser els següents:

Foto: Cedida

PATUFET FEMENÍ (2019) 100m:

  1. Maria Venaque (IE Temple)
  2. Marina Escode (C. Sagrada Família)
  3. Iodia Solà (IE Daniel Mangrané).

PATUFET MASCULÍ (2019) 100m:

  1. Lluc Barreno (Escola Sant Llàtzer)
  2. Derek Rubio (C. Sagrada Família)
  3. Yeray Oliveira (Escola Marcel.lí Domingo).

PATUFET FEMENÍ (2017-2018) 100m:

  1. Aina Saura (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Leire Rodriguez (C. Sagrada Família)
  3. Laia Castells (C.A. Terres de l’Ebre).

PATUFET MASCULÍ (2017-2018) 100m:

  1. Rida Bouzayo (Escola Ferreries)
  2. Toni Sancho (IE Temple)
  3. Pep Pallarés (IE Temple).

PREBENJAMÍ FEMENÍ (2015-2016) 300m:

  1. Carla Caballé (Escola Atlètica Montroig del Camp)
  2. Emma Lobo (C.A. Terres de l’Ebre)
  3. Jana Ferreres (Atletisme del Perelló).

PREBENJAMÍ MASCULÍ (2015-2016) 300m:

  1. Biel Ferré (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Pep Gas (C.A. Terres de l’Ebre)
  3. Pau Quintana (Atletisme del Perelló).

BENJAMÍ FEMENÍ (2013-2014) 700m:

1. Ona Messeguer (C.A. Terres de l’Ebre)

2. Ainara Caballé (Escola Atlètica Montroig del Camp)

3. Vera Soriano (U.A. Montsià)

3. Alba Domingo (Independent).

BENJAMÍ MASCULÍ (2015-2016) 700m:

  1. Pol Giné (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Iker Sousa (Escola Marcel·lí Domingo)
  3. Jan Lleixà (Escola Bítem ZER Riu Avall).

ALEVÍ FEMENÍ (2011-2012) 1.000m:

  1. Aya El Abdlaoui (Atletisme del Perelló)
  2. Paula Sintorres (C.A. Terres de l’Ebre)
  3. Carla Ferrando (C.A. Terres de l’Ebre).

ALEVÍ MASCULÍ (2011-2012) 1.000m:

  1. Aleix Roca (C.A. Ascó)
  2. Jan Cid (C. Sagrada Família)
  3. David Forner (C.A. Terres de l’Ebre).

INFANTIL FEMENÍ (2009-2010) 1.609m:

  1. Ainoa Caballé (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Alèxia Pallarés (Atletisme del Perelló)
  3. Laia Aixendri (Col.legi Teresià).

INFANTIL MASCULÍ (2009-2010) 1.609m:

  1. Iker Ballesteros (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Iker Colás (U.A. Montsià)
  3. Xavier Albertón (C.A. Terres de l’Ebre).

CADET FEMENÍ (2007-2008) 1.609m:

  1. Júlia Espuny Subirats (C.A. Terres de l’Ebre).

CADET MASCULÍ (2007-2008) 1.609m:

  1. Xavi Moreso (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Joan Alegret (C.A. Terres de l’Ebre)
  3. Nizar Hernández (U.A. Montsià).

JUVENIL MASCULÍ (2005-2006) 1.609m:

  1. Abdelkhaleq Essahlaoui (IE Daniel Mangrané)
  2. Dani Martorell (Independent).

VETERÀ FEMENÍ (=>40 anys) 1.609m:

  1. Marta Hernández (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Marta Palomo (Independent).

VETERÀ MASCULÍ (=>40 anys) 1.609m:

  1. Luis Francisco Puentes (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Alejandro Galarza (Independent).

ABSOLUT MASCULÍ (2004 i abans) 1.609m:

  1. Musa Sowe (Cabra Feixet) 4’55”
  2. Mohamed Amine (Independent) 4’59”
  3. Enric Boldú (Independent) 5’14”.
ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

6 + 2 =

Últimes notícies