IniciConsells esportiusLlorenç Sales guanya la cursa absoluta de la XIII Milla Urbana de...

Llorenç Sales guanya la cursa absoluta de la XIII Milla Urbana de Jesús

Llorenç Sales, del Sales Distance, va ser el guanyador de la cursa absoluta a la Milla Urbana de Jesús que complia diumenge la seva tretzena edició. L’atleta galerenc amb un temps de 3′ 55″ va superar a Mohamed Amine, Independent, i Gerard Monteverde, de Jesús Es Mou, segon i tercer classificat amb uns temps de 3′ 57″’ i 4′ 05″ respectivament.

Com és habitual les curses de les categories inferiors, seguides amb especial atenció per un públic que omplia l’avinguda Molins d’en Comte, serien les més concorregudes d’una matinal climatològicament excepcional que va ajudar a superar la participació d’edicions anteriors d’una prova que no es feia des del 2019.

L’organització de la Milla Urbana de Jesús va anar a càrrec de l’EMD, el Consell Esportiu del Baix Ebre, l’Associació Josep Puig i el Club Atletisme Terres de l’Ebre. Totes les categories excepte les de patufets sumaran per al I Circuit de Curses de Muntanya a l’espera de la jornada del Perelló, el 22 d’octubre, i de Tortosa el 12 de novembre. Els pòdiums de les diferents categories a Jesús van ser els següents:

Foto: Cedida

CADET FEMENÍ (2007-2008) 1.609m.:

  1. Queralt Casacuberta (U.A. Montsià) 6’47”
  2. Júlia Espuny (IE Daniel Mangrané) 7’11”
  3. Griselda Ollé (C.A. Terres de l’Ebre) 7’39”.

CADET MASCULÍ (2007-2008) 1.609m.:

  1. Pere Mas (C.A. Terres de Ponent) 3’59”
  2. Joan Alegret (C.A. Terres de l’Ebre) 4’32”
  3. David Muñoz (IE Daniel Mangrané) 4’35”.

INFANTIL FEMENÍ (2009-2010) 1.609m.:

  1. Anna Mas (C.A. Terres de Ponent) 4’45”
  2. Ainoa Caballé (C.A. Terres de l’Ebre) 4’51”
  3. Alexia Pallarès (El Perelló) 5’00”.

INFANTIL MASCULÍ (2009-2020) 1.609m.:

  1. Iker Ballesteros (C.A. Terres de l’Ebre) 4’30”
  2. Izan Colomé (C.A. Terres de l’Ebre) 4’47”
  3. Pau Aixendri (C.A. Terres de l’Ebre) 4’48”.

JUVENIL FEMENÍ (2005-2006) 1.609m.:

  1. Marta Mas (C.A. Terres de Ponent) 5’02”
  2. Desiré Morcillo (IE Daniel Mangrané) 6’14”
  3. El Alleli Aya (Independent) 6’23”.

JUVENIL MASCULÍ (2005-2006) 1.609m.:

  1. Arnau Martí (Independent) 4’26”
  2. Abelkhaleq Essahlaoui (IE Daniel Mangrané) 4’30”
  3. Idriss Bouramdane (IE Daniel Mangrané) 4’35”.

VETERANS FEMENÍ (=>40 anys) 1.609m.:

  1. Marce Garcia (C.A. Ascó) 5’50”
  2. Ester Ibañez (Independent) 6’07”.

VETERANS MASCULÍ (=>40 anys) 1.609m.:

  1. Josep Ramon Sanahuja (A.A. Xafatolls) 4’09”
  2. Luis Francisco Puentes (C.A. Terres de l’Ebre) 4’24”
  3. Jose Angel Torreblanca (C.A. Ascó) 4’59”.

ABSOLUT MASCULÍ (2004 i abans) 1.609m.:

  1. Llorenç Sales (Sales Distance) 3’55”
  2. Mohamed Amine (Independent) 3’57”
  3. Gerard Monteverde (Jesús es Mou) 4’05”.

ALEVÍ FEMENÍ (2011-2012) 1.000m.:

  1. Alba Garcia 3’02” (C.A. Terres de l’Ebre),
  2. Laia Triviño (C.A. Terres de l’Ebre) 3’03”
  3. Carla Ferrando (C.A. Terres de l’Ebre) 3’03”.

ALEVÍ MASCULÍ (2011-2012) 1.000m.:

1. Aleix Roca (C.A. Ascó) 2’43”

2. Safwan Belkhir (Independent) 2’44”

3. Oriol Gisbert (IE Daniel Mangrané) 2’44”

3. Arnau Cugat (C.A. Terres de l’Ebre) 2’44”.

BENJAMÍ FEMENÍ (2013-2014) 700m.:

  1. Arlet Forés (Escola Avenç/Club Muntanyenc Sant Cugat) 2’11”
  2. Laura Mulet (C.A. Terres de l’Ebre) 2’20”
  3. Ona Meseguer (C.A. Terres de l’Ebre) 2’21”.

BENJAMÍ MASCULÍ (2013-2014) 700m.:

  1. Pol Giné (C.A. Terres de l’Ebre) 1’57”
  2. Jan Lleixà (Escola de Bítem-ZER Riu Avall) 2’01”
  3. Roc Valls (C.A. Terres de l’Ebre) 2’04”.

PREBENJAMÍ FEMENÍ (2015-2016) 300m.:

  1. Angela Luque (IE Daniel Mangrané) 0’52”
  2. Emma Lobo (C.A. Terres de l’Ebre) 0’54”
  3. Júlia Verge (Col.legi Teresià) 0’54”.

PREBENJAMÍ MASCULÍ (2015-2016) 300m.:

  1. Biel Ferré (C.A. Terres de l’Ebre) 0’48”
  2. Jan Barberà (Escola Miquel Granell) 0’50”
  3. Julen Lopez (C.A. Terres de l’Ebre) 0’51”.
Foto: Cedida

PATUFET FEMENÍ (2017-2018) 100m.:

  1. Aina SAURA (C.A. Terres de l’Ebre) 0’17”
  2. Laia Castells (C.A. Terres de l’Ebre) 0’18”
  3. Laia Callau (Atletisme del Perelló) 0’20”.

PATUFET MASCULÍ (2017-2018) 100m.:

  1. Marc Garcia (Col.legi Teresià) 0’17”
  2. Otman Fathi (Independent) 0’17”
  3. Thiago Martí (Col.legi Teresià) 0’19”.

PATUFET FEMENÍ (2019) 100m.:

  1. Idoia Solà (IE Daniel Mangrané) 0’24”
  2. Mia Martí (AMPA Escola Raval de Cristo) 0’26”
  3. Abril Villalta (IE Daniel Mangrané) 0’27”.

PATUFET MASCULÍ (2019) 100m.:

  1. Job Ferré (IE Daniel Mangrané) 0’22”
  2. Lluc Barreno (Escola Sant Llàtzer) 0’22”
  3. Chouaib Boukzini (IE Daniel Mangrané) 0’24”.
ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

5 + 1 =

Últimes notícies