IniciConsells esportiusMatinal de cros escolar a l'Illa Saurí a Móra d'Ebre

Matinal de cros escolar a l’Illa Saurí a Móra d’Ebre

La zona de l’Illa de Saurí a Móra d’Ebre fou l’escenari de la Final Intercomarcal de Cros dels Jocs Esportius Escolars de les Terres de l’Ebre organitzada pel Consell Esportiu de Ribera d’Ebre, l’AMPA del Col·legi Santa Teresa, el Consell Comarcal de Ribera d’Ebre i la coordinació de l’Agrupació Territorial de Consells Esportius.

Les bones condicions del circuit per on van desenvolupar-se totes les curses, des de juvenils fins a patufets, passant per cadets, infantils, alevins, benjamins i prebenjamins, tan masculines com  femenines, van permetre veure una gran matinal atlètica amb joves promeses de l’atletisme com a protagonistes.

La jornada es va poder seguir en directe en temps real i ara es pot visionar en la seva integritat al canal de youtube  https://youtu.be/6GElKMMbqio

Els pòdiums individuals i d’equips de la final de cros van ser els següents:

CADET MASCULÍ:

1. Joan Alegret (C.A. Terres de l’Ebre), 2. Ali Essouidi (IE Agustí Barberà), 3. Mohamed El Kabouri (IE Agustí Barberà).

INFANTIL MASCULÍ:

1. Marc Benavent (Col.legi Santa Teresa), 2. Max Valencia (Atletisme del Perelló), 3. Iker Ballesteros (C.A. Terres de l’Ebre).

CADET FEMENÍ:

1. Julia Benavent (Col.legi Santa Teresa).

INFANTIL FEMENÍ:

1. Queralt Pinyol (AMPA IE 3 d’Abril), 2. Aleixa Pallares (Atletisme del Perelló), 3. Weam Zriouil (IE Agustí Barberà).

ALEVÍ MASCULÍ:

1. Aleix Roca (Col.legi Santa Teresa), 2. Youssef Garziad (IE Agustí Barberà), 3. David Forner (C.A. Terres de l’Ebre).

ALEVÍ FEMENÍ:

1. Montse Vinaixa (ZER Benissanet-Miravet), 2. Laia Moya (ZER Benissanet-Miravet), 3. Alba Mulet (C.A Terres de l’Ebre).

BENJAMÍ MASCULÍ:

1. Pol Giné (C.A. Terres de l’Ebre), 2. L’Houssanie Er Ramahouy (IE Agustí Barberà), 3. Marc Puig (C.A. Terres de l’Ebre).

BENJAMÍ FEMENÍ:

1. Nura Orire (Escola Sant Agustí ZER EBRE), 2. Carla Ferrando (C.A. Terres de l’Ebre), 3. Bruna Castellví (Escola Sant Feliu).

PREBENJAMÍ MASCULÍ:

1. Marc Fontarnau (AFA Escola Les Eres), 2. Biel Cruz (AMPA Escola Lluís Viñas), 3. Marcel Mandorran (C.A. Terres de l’Ebre).

PREBENJAMÍ FEMENÍ:

1. Neus Vinaixa (ZER Benissanet-Miravet), 2. Laura Mulet (C.A. Terres de l’Ebre), 3. Sara Zerouali (IE Agustí Barberà).

CADET MASCULÍ EQUIPS:

1. IE Agustí Barberà.

INFANTIL MASCULÍ EQUIPS:

1. IE Agustí Barberà.

INFANTIL FEMENÍ EQUIPS:

1. IE Agustí Barberà.

ALEVÍ MASCULÍ EQUIPS:

1. IE Agustí Barberà, 2. C.A. Terres de l’EBRE.

BENJAMÍ FEMENÍ EQUIPS:

C.A. Terres de l’Ebre.

PREBENJAMÍ MASCULÍ EQUIPS:

1. IE Agustí Barberà, 2. C.A. Terres de l’Ebre, 3. ZER Benissanet-Miravet

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

+ 79 = 80

Últimes notícies