IniciConsells esportiusPrimers pòdiums de patinatge artístic dels Jocs Esportius Escolars del Baix Ebre...

Primers pòdiums de patinatge artístic dels Jocs Esportius Escolars del Baix Ebre a l’Ametlla de Mar

La primera jornada de patinatge artístic del Jocs Esportius Escolars del Baix Ebre, organitzada pel Consell Esportiu del Baix Ebre i el Club Pati de l’Ametlla de Mar, va servir per conèixer els primers pòdiums d’una competició que tindrà continuïtat el dia 22 d’abril a Deltebre, i el 14 de maig al Perelló amb la final intercomarcal.

Un total de quasi cent actuacions entre individuals, xous i grups van omplir d’activitat un pavelló que va veure com en algunes categories, i com és habitual, els patinadors i patinadores, participaven  per primera vegada en una competició oficial, creant-se un especial ambient a la instal·lació entre els propis esportistes, entrenadors, tutors de joc i familiars.

El lliurament de premis va estar presidit per Jordi Gaseni, Alcalde de l’Ametlla de Mar, Antoni Gilabert, president del Consell Esportiu del Baix Ebre, i Jordi Llaó, regidor d’esports de La Cala.

Els tres primers classificats de cada categoria van ser els següents:

JUVENIL A:

1. Meritxell Flores (CP Ametlla de Mar).

CADET A:

  1. Mireia Manjón (CP Ametlla de Mar).

CADET C:

  1. Miren Romeu (CP Ametlla de Mar)
  2. Gemma Parellada (CP Ametlla de Mar)

INFANTIL A:

  1. Hanna Pallares (CP Ametlla de Mar)
  2. Paula Serrano (CP Ametlla de Mar)
  3. Gina Monforte (CP Ametlla de Mar)

INFANTIL B:

  1. Maria Llaó (CP Ametlla de Mar)
  2. Noelia Gallego (CP Jesús)
  3. Mar Aragonès (CP Ametlla de Mar)

INFANTIL C:

1 Abril Callau (CP Deltebre)

ALEVÍ A:

  1. Carme Arbó (CP Ametlla de Mar)
  2. Noa Martinez (CP Ametlla de Mar)

ALEVÍ B:

  1. Anna Brull (CP Ametlla de Mar)
  2. Mar Pallarés (CP Perelló)
  3. Ramon Castells (CP Deltebre)

ALEVÍ C:

  1. Elia Meseguer (CP Dertusa)
  2. Júlia Gauzachs (CP Jesús)
  3. Gal·la Saez (CP Ametlla de Mar)

BENJAMÍ A:

  1. Iris Aliau
  2. Xènia César (CP Ametlla de Mar)
  3. Angels Llaó (CP Ametlla de Mar)

BENJAMÍ B:

  1. Iziar Monedero (CP Ametlla de Mar)
  2. Michelle Ferreres (CP Dertusa)
  3. Maria Gabriela Cotirlet (CP Deltebre)

PREBENJAMÍ A:

  1. Judit Morales (CP Deltebre)
  2. Nora Guasp (CP Deltebre)

PREBENJAMÍ B:

  1. Maria Elena Lau (CP Perelló)
  2. Jasmin Ann López (CP Perelló)
  3. Mercè Bonet (CP Deltebre)

PREBENJAMÍ C:

  1. Alexia Roca (CP Deltebre)
  2. Claudia Porres (CP Deltebre)

PATUFET C:

  1. Júlia Moliné (CP Deltebre)
  2. Elna Gil (CP Perelló)
  3. Valentina Borràs (CP Ametlla de Mar)

TRIOS:

1. Natura (CP Perelló)

XOUS PRIMÀRIA:

1. Estalla’m (CP Deltebre)

XOUS SECUNDÀRIA:

  1. El Xou Diversió (CP Perelló)

La totalitat dels resultats els podeu veure clicant al següent enllaç:

Resultats 1a jornada Ametlla 18.03.23_compressed

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

9 + 1 =

Últimes notícies