IniciConsells esportiusPrimers pòdiums de patinatge artístic dels jocs esportius escolars del Baix Ebre

Primers pòdiums de patinatge artístic dels jocs esportius escolars del Baix Ebre

El patinatge artístic dels Jocs Esportius Escolars del Baix Ebre també ha tornat a la normalitat amb una primera competició celebrada al pavelló de l’Ametlla de Mar.

Prop de cent patinadors i patinadores van competir en les diferents categories i nivells convocats, tant en modalitat individual com xous i grups, representant a cinc entitats, Club Patí Perelló, Club Patí Deltebre, Club Patí Dertusa, Club Patí Jesús i Club Patí Ametlla de Mar. Durant més de cinc hores es van poder seguir les diferents actuacions que es poden tornar a veure a https://youtu.be/8j0r4B0Jj-c , i que tindran continuïtat el pròxim 30 d’abril al Perelló en la segona jornada dels jocs esportius.

Tothom va rebre una medalla commemorativa de participació i un premi especial els tres primers classificats en un lliurament de guardons que va comptar amb la presència de Jordi Llaó, regidor d’esports de l’ajuntament de La Cala. La jornada va estar organitzada pel Consell Esportiu del Baix Ebre amb el suport tècnic del Club Patí Ametlla de Mar.

Els diferents pòdiums van ser els següents:

JUVENIL A:

1. Laia Llambrich (CP Ametlla de Mar), 2. Meritxell Flores (CP Ametlla de Mar).

JUVENIL C:

1. Anna Calvo (CP Dertusa).

CADET B:

1. Mireia Manjón (CP Ametlla de Mar), 2. Georgina Borràs (CP Dertusa).

CADET C:

1. Malena Suanno (CP Dertusa).

INFANTIL A:

1. Hannah Pallarès (CP Ametlla de Mar), 2. Gina Monforte (CP Ametlla de Mar), 3. Paula Serrano (CP Ametlla de Mar).

INFANTIL B:

1. Sofia Ferrer (CP Deltebre), 2. Abril Ardit (CP Deltebre), 3. Noelia Gallego (CP Jesús).

INFANTIL C:

1. Júlia Torrado (CP Dertusa), 2. Hellen O’Campo (CP Dertusa), 3. Ariadna  Pàfila (CP Jesús).

ALEVÍ A:

1. Paula Solà (CP Deltebre), 2. Carme Arbó (CP Ametlla de Mar), 3. Noa Martínez (CP Ametlla de Mar).

ALEVÍ B:

1. Laia Noé (CP Dertusa), 2. Ainara Pulido (CP Dertusa), 3. Ainhoa Fornós (CP Deltebre).

ALEVÍ C:

1. Paula Sebastià (CP Dertusa), 2. Ramon Castells (CP Deltebre), 3. Alba Jamás (CP Perelló).

BENJAMÍ A:

1. Anna Brull (CP Ametlla de Mar), 2. Xènia Cesar (CP Ametlla de Mar), 3. Angels Llaó (CP Ametlla de Mar).

BENJAMÍ B:

1. Valèria Brull (CP Ametlla de Mar), 2. Neus Lloret (CP Perelló), 3. Joana Morales (CP Deltebre).

BENJAMÍ C:

1. Núria Garcia (CP Jesús), 2. Paula Julve (CP Jesús), 3. Claudia Barrera (CP Ametlla de Mar).

PATUFET C:

1. Mercè Bonet (CP Deltebre), 2. Blanca Gonzalvo (CP Ametlla de Mar), 3. Mia Llambrich (CP Ametlla de Mar).

PREBENJAMÍ B:

1. Nora Guasp (CP Deltebre), 2. Judit Morales (CP Deltebre), 3. Carla Bertomeu (CP Deltebre).

PREBENJAMÍ C:

1. Carla Franch (CP Deltebre), 2. Enric Serrano (CP Ametlla de Mar), 3. Maria Elena Lau (CP Perelló).

QUINTET SECUNDÀRIA:

1. CP Ametlla de Mar (Humanòide. Humà del Futur?).

XOU PRIMÀRIA:

1. CP Ametlla de Mar (Crispetes).

XOU SECUNDÀRIA:

1. CP El Perelló (Mel·lífer).

Teniu tots els resultats de la jornada clicant al següent pdf adjunt:

Resultats 1a Jornada 19.03.2022 l’Ametlla de Mar_compressed

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

5 + 4 =

Últimes notícies