IniciConsells esportiusSant Jaume demostra un gran potencial organitzatiu a les finals nacionals de...

Sant Jaume demostra un gran potencial organitzatiu a les finals nacionals de gimnàstica rítmica dels jocs esportius escolars

La població de Sant Jaume d’Enveja ha estat la brillant seu de la Final Nacional de Gimnàstica Rítmica de Nivell A dels Jocs Esportius Escolars de Catalunya amb més de dos-centes actuacions i on les representants ebrenques van acabar tenint un destacat paper.

El Consell Esportiu del Montsià, amb el suport del Club de Rítmica Sant Jaume, va tenir cura els dies 15 i 16 de juny de dos intenses jornades, amb competicions individuals i conjunts, duos, trios i quartets, on esportistes d’arreu de Catalunya van tenir l’oportunitat d’acomiadar la llarga temporada iniciada fa mesos en les fases comarcals dels JEEC, el programa del Consell Català de l’Esport de la Generalitat de Catalunya.

Els diversos lliuraments de premis, amb pòdiums per als tres primers classificats, però també medalles commemoratives per a tots els participants, va estar presidit per l’alcaldessa de Sant Jaume , Maria Teresa Solsona, el president de la Unió de Consells Esportius de Catalunya, Jaume Domingo, la presidenta del Consell Esportiu del Montsià, Neus Sancho, i el regidor d’esports Joan Bertomeu.

Foto: Cedida

El bon paper de la representació ebrenca a les finals ho demostra el resum de les seves classificacions:

INDIVIDUAL NIVELL A

  • Zamara González del Club Rítmica Xaloc (16a Juvenil Femení)
  • Eider Barreda del Club Rítmica La Sénia (19a Cadet Femení)
  • Blanca Soliva del Club Rítmica La Sénia (1a Infantil Femení)
  • Carla Querol del Club Rítmica la Sénia (6a Infantil Femení)
  • Leire Miguel del Club Rítmica Tortosa (9a Infantil Femení)
  • Mar Salvat del Club Rítmica Tortosa (17a Infantil Femení)
  • Claudia Reverté del Club Rítmica Xaloc (4a Aleví Femení)
  • Sofia Ortega del Club Rítmica Tortosa (8a Aleví Femení)
  • Anna Mora del Club Rítmica Tortosa (9a Aleví Femení)
  • Júlia Juan del Club Rítmica La Sénia (15a Aleví Femení)
  • Naroa Besolí del CGR l’Ampolla (2a Benjamí Femení)
  • Isona Forcadell del Club Rítmica La Sénia (7a Benjamí Femení)
  • Elsa Buera del CGR l’Ampolla (10a Benjamí Femení)

CONJUNTS NIVELL A

  • Club Rítmica Xaloc Duo Aleví Femení (5è)
  • CG Rapitenc Quartet Benjamí Femení (6è)
  • CGR l’Ampolla Conjunt-5 Pilotes Infantil Femení (13è)

Podeu veure les classificacions senceres de cada categoria clicant als següents pdf’s:

FN Rítmica Resultats i classificacions Matí 15 de juny

FN Rítmica Resultats i classificacions Matí 16 de juny

FN Rítmica Resultats i classificacions Tarda 15 de juny

FN Rítmica Resultats i classificacions Tarda-1

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

+ 8 = 16

Últimes notícies