IniciConsells esportiusEl Parc del Riu de Tivenys torna a convertir-se en un molt...

El Parc del Riu de Tivenys torna a convertir-se en un molt bon escenari per al cros escolar del Baix Ebre

El Parc del Riu de Tivenys, i els terrenys particulars propers cedits per l’ocasió, van tornar a convertir aquell indret diumenge passat en un lloc ideal per un cros del Baix Ebre,  emmarcat dins de la programació dels Jocs Esportius Escolars de Catalunya.

Els esportistes, en la seva majoria de categories de promoció, van anar cobrint les diferents distàncies d’acord amb la seva edat, des dels 2.500 metres dels cadets, fins als 100 metres dels més menuts.

Com explicava Eladi Galve, alcalde de Tivenys, dur aquest tipus de proves a poblacions com la seva representava una gran il·lusió, “perquè l’esport és una eina de valors per al conjunt de la societat, i és molt interessant poder descentralitzar jornades així com fa el Consell Esportiu del Baix Ebre”.

Un cop acabat el calendari de cros comarcal als atletes els espera el Cros Territorial, el 5 de març a Pinell de Brai, i la Final Nacional el 26 de març a Pla d’Urgell.

Els tres primers classificats individuals i el primer equip van ser els següents:

PATUFET FEMENÍ 2019 (100m):

  • 1. Maria Venaque (IE Temple)
  • 2. Cinta Venaque (IE Temple)
  • 3. Noa Llambrich (Atletisme del Perelló).

PATUFET MASCULÍ 2019 (100m):

  • 1. Santiago Castillo (Escola La Pineda).

PATUFET FEMENÍ 2017-2018 (100m):

  • 1. Leire Rodriguez (C.A. Terres de l’Ebre)
  • 2. Laia Castells (C.A. Terres de l’Ebre)
  • 3. Emma Navarro (C.A. Terres de l’Ebre).
  • 1r equip: C.A. Terres de l’Ebre.

PATUFET MASCULÍ 2017-2018 (100m):

  • 1. Toni Sancho (IE Temple)
  • 2. Martí Margalef (Atletisme del Perelló)
  • 3. Hugo Benaiges (Col.legi Sagrada Família).

PREBENJAMÍ FEMENÍ 2015-2016 (500m):

  • 1. Nourayma Hassoun (IE Agustí Barberà)
  • 2. Youssra Fardous (IE Agustí Barberà)
  • 3. Janna Ferreres (Atletisme del Perelló).
  • 1r equip: IE Agustí Barberà.

PREBENJAMÍ MASCULÍ 2015-2016 (500m):

  • 1. Pau Domingo (Escola La Pineda),
  • 1. Axel Serrat (Escola La Pineda)
  • 2. Julen Lopez (C.A. Terres de l’Ebre)
  • 3. Edgar Espinós (C.A. Terres de l’Ebre).
  • 1r equip: C.A. Terres de l’Ebre.

BENJAMÍ FEMENÍ 2013-2014 (1.000m):

  • 1. Ona Messeguer (C.A. Terres de l’Ebre)
  • 2. Alba Pedret (C.A. Terres de l’Ebre)
  • 3. Claudia Triviño (C.A. Terres de l’Ebre).
  • 1r equip: C.A. Terres de l’Ebre.

BENJAMÍ MASCULI 2013-2014 (1.000m):

  • 1. Jan Lleixà (C.A. Terres de l’Ebre)
  • 2. Dani Mihalache (Atltetisme del Perelló)
  • 3. Roc Valls (C.A. Terres de l’Ebre).
  • 1r equip: IE Agustí Barberà.

ALEVÍ FEMENÍ 2011-2012 (1.500m):

  • 1. Aya El Abdlaoui (Atletisme del Perelló)
  • 2. Laia Triviño (C.A. Terres de l’Ebre)
  • 3. Carla Ferrando (C.A. Terres de l’Ebre)
  • 1r equip: C.A. Terres de l’Ebre.

ALEVÍ MASCULÍ 2011-2012 (1.500m):

  • 1. David Forner (C.A. Terres de l’Ebre)
  • 2. Lhousaine Er Rahmaoui (IE Agustí Barberà)
  • 3. Ramon Castells (C.A. Terres de l’Ebre).
  • 1r equip: C.A. Terres de l’Ebre.

INFANTIL FEMENÍ 2009-2010 (2.000m):

  • 1. Ainoa Caballé (C.A. Terres de l’Ebre)
  • 2. Khadija El Khabouri (IE Agustí Barberà)
  • 3. Meryem Khatiri (Atletisme del Perelló).

INFANTIL MASCULÍ 2009-2010 (2.000m):

  • 1. Iker Ballesteros (C.A. Terres de l’Ebre)
  • 2. Youssef Garziad (IE Agustí Barberà)
  • 3. Pau Aixendri (C.A. Terres de l’Ebre).
  • 1r equip: IE Agustí Barberà.

CADET MASCULÍ 2007-2008 (2.500m):

  • 1. Joan Alegret (C.A. Terres de l’Ebre)
  • 2. Mohamed El Khabouri (IE Agustí Barberà)
  • 3. Derek Herrero (IE Agustí Barberà).
  • 1r equip: IE Agustí Barberà.
ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

4 + 2 =

Últimes notícies