IniciConsells esportiusLa piscina de Tortosa s’omple de públic per seguir la final territorial...

La piscina de Tortosa s’omple de públic per seguir la final territorial de natació dels jocs esportius escolars

La piscina del complex WIN de Tortosa es va omplir dissabte de públic per presenciar les trenta-vuit sèries de què constava la final territorial de natació dels jocs esportius escolars de Catalunya, una jornada organitzada per l’Agrupació Territorial de Consells Esportius de les Terres de l’Ebre, sota la supervisió del Consell Esportiu del Baix Ebre i el suport tècnic del Club Natació Tortosa.

Les diferents categories convocades amb tots els seus respectius estils (lliures, esquena, braça i papallona) depararien un molt entretingut campionat on les nedadores i nedadors van donar un gran nivell, millorant en molts casos les marques dels respectius campionats comarcals. La pròxima cita serà els dies 10 i 11 de juny a Tortosa amb motiu de les Finals Nacionals de Catalunya dels Jocs Esportius i on estarà representada cada comarca del país amb un esportista per categoria i prova. El lliurament de premis de la final territorial va estar presidit per Ximo Martorell, regidor d’esports de Tortosa i membre de la comissió directiva del Consell Esportiu del Baix Ebre. Els campions territorials de les Terres de l’Ebre van ser els següents:

PREBENJAMÍ FEMENÍ 25m esquena:

  1. Lara Subirats (EM Win Tortosa)

PREBENJAMÍ MASCULÍ 25m esquena:

  1. Ander Sanchez (IE Agustí Barberà)

BENJAMÍ FEMENÍ 25m esquena:

  1. Olaia Ginovart (AME Ametlla de Mar)

BENJAMÍ MASCULÍ 25m esquena:

  1. Unai Borràs (AME Ametlla de Mar)

ALEVÍ FEMENÍ 50m esquena:

  1. Paula González (CN La Ràpita)

ALEVÍ MASCULÍ 50m esquena:

  1. Pau Fabra (IE Agustí Barberà)

INFANTIL FEMENÍ 100m esquena:

  1. Carla Hierro (CN Tortosa)

INFANTIL MASCULÍ 100m esquena:

  1. Leo Vega (CN La Ràpita)

CADET FEMENÍ 100m esquena:

  1. Maria Cinta Yagüe (CN Tortosa)

PREBENJAMÍ MASCULÍ 25m braça:

  1. Dani Martí (AME Ametlla de Mar)

PREBENJAMÍ FEMENÍ 25m braça:

  1. Roxana Flore (EM WIN Tortosa)

BENJAMÍ MASCULÍ 25m braça:

  1. Nil Duran (AME Ametlla de Mar)

BENJAMÍ FEMENÍ 25m braça:

  1. Ona Segura (IE MDD del Portal de Batea)

ALEVÍ MASCULÍ 50m braça:

  1. Quim Martí (AME Ametlla de Mar)

ALEVÍ FEMENÍ 50m braça:

  1. Nerea Margalef (AME Ametlla de Mar)

INFANTIL MASCULÍ 100m braça:

  1. Shankar Llupià (CN Tortosa)

INFANTIL FEMENÍ 100m braça:

  1. Mar Duran (AME Ametlla de Mar)

CADET FEMENÍ 100m braça:

  1. Nuria Segarra (AME Ametlla de Mar)

ALEVÍ FEMENÍ 50m papallona:

  1. Diana Vidal (CN Tortosa)

ALEVÍ MASCULÍ 50m papallona:

  1. Martí Ferri (AME Ametlla de Mar)

INFANTIL FEMENÍ 100m papallona:

  1. Daria Shtefshyk (CN Tortosa)

CADET FEMENÍ 100m papallona:

  1. Maria Cinta Yagüe (CN Tortosa)

CADET MASCULÍ 100m papallona:

  1. Mike Alòs (CN Tortosa)

PREBENJAMÍ FEMENÍ 100m lliures:

  1. Júlia Matheu (EM WIN Tortosa)

PREBENJAMÍ MASCULÍ 25m lliures:

  1. Pere Albacar (EM WIN Tortosa)

BENJAMÍ FEMENÍ 25m lliures:

  1. Daniela Alvarez (AME Ametlla de Mar)

BENJAMÍ MASCULÍ 25m lliures:

  1. Nil Duran (AME Ametlla de Mar)

ALEVÍ FEMENÍ 50m lliures:

  1. Paula Gonzalez (CN La Ràpita)

ALEVÍ MASCULÍ 50m lliures:

  1. Martí Ferri (AME Ametlla de Mar)

INFANTIL FEMENÍ 100m lliures:

  1. Daria Shtefshyk (CN Tortosa)

INFANTIL MASCULÍ 100m lliures:

  1. Shankar Llupià (CN Tortosa)

CADET FEMENÍ 100m lliures:

  1. Nuria Segarra (AME Ametlla de Mar)

CADET MASCULÍ 100m lliures:

  1. Mike Alòs (CN Tortosa)

RELLEUS PREBENJAMÍ 4x25m:

  1. EM WIN Tortosa

RELLEUS BENJAMÍ 4X25m:

  1. AME Ametlla de Mar

RELLEUS ALEVÍ 4x25m:

  1. AME Ametlla de Mar

RELLEUS INFANTIL 4x50m:

  1. CN La Ràpita

RELLEUS CADET 4x50m:

  1. CN Tortosa

Les classificacions senceres les podeu veure al següent pdf: Resultats Final Territorial Tortosa 20_05_2023

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

69 + = 77

Últimes notícies