IniciConsells esportiusMagnífica matinal de cros al Pinell de Brai amb la Final Intercomarcal...

Magnífica matinal de cros al Pinell de Brai amb la Final Intercomarcal dels Jocs Esportius Escolars

La matinal de cros viscuda diumenge al matí al Pinell de Brai (Terra Alta) va tenir tots els ingredients necessaris per convertir-la en una gran festa esportiva.

Els atletes participants a la Final Intercomarcal dels Jocs Esportius Escolars, prova organitzada per l’Agrupació de Consells Esportius de les Terres de l’Ebre amb el suport tècnic del Consell Esportiu de la Terra Alta, l’ajuntament del Pinell i l’AFA de l’escola, es van trobar amb una magnífica climatologia i un molt bon circuit per on es van desenvolupar les diferents curses, des dels més petits, els patufets d’uns quatre anys, sense classificació oficial, fins als juvenils de divuit, amb les oportunes distàncies adaptades a les diferents categories.

Eva Amposta, alcaldessa del Pinell de Brai, i Marta Fornells, regidora d’esports, foren les encarregades de lliurar una medalla commemorativa a tots els participants i el trofeu als tres primers classificats que van ser els següents:

JUVENIL FEMENÍ:

  1. Anna Rebull (Atletisme del Perelló).

CADET MASCULÍ:

  1. Biel Guasch (Institut Julio Antonio)
  2. Mohamed El Khabouri (IE Agustí Barberà)
  3. Daniel Sánchez (IE Agustí Barberà)

1r Equip: Institut Escola Agustí Barberà

INFANTIL MASCULÍ:

  1. Iker Ballesteros (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Youssef Garziad (IE Agustí Barberà)
  3. Yassine Khazrouki (IE Agustí Barberà)

1r Equip: Institut Escola Agustí Barberà

INFANTIL FEMENÍ:

  1. Alèxia Pallarès (Atletisme del Perelló)
  2. Khadija El Khabouri (IE Agustí Barberà)
  3. Cori Farnós (Escola Les Eres)

ALEVÍ MASCULÍ:

  1. David Forner (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Roger Forner (C.A. Terres de l’Ebre)
  3. Lhousaine Er Rahmaoui (IE Agustí Barberà)

ALEVÍ FEMENÍ:

  1. Carla Ferrando (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Laia Moya (Escola Antoni Nat)
  3. Martina Segura (C.A. Terres de l’Ebre)

1r Equip: C.A. Terres de l’Ebre

BENJAMÍ MASCULÍ:

  1. Jan Lleixà (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Ander Masedo (Col.legi Santa Teresa)
  3. Dani Mihalache (Atletisme del Perelló)

1r Equip: C.A. Terres de l’Ebre.

BENJAMÍ FEMENÍ:

  1. Lluna Yagüe (C.A. Terres de l’Ebre)
  2. Jana Pascual (Col.legi Santa Teresa)
  3. Ona Messeguer (C.A. Terres de l’Ebre)

1r Equip: C.A. Terres de l’Ebre

PREBENJAMÍ MASCULÍ:

  1. Pau Quintana (Atletisme del Perelló)
  2. Axel Jornet (AMPA IE 3 d’Abril)
  3. Lluc Moya (Escola Antoni Nat)

1r Equip: AFA Escola Marcel.lí Domingo Tivissa

PREBENJAMÍ FEMENÍ:

  1. Ona Cuadras (Col.legi Santa Teresa)
  2. Paula Gil (AFA Escola Sant Miquel Ascó)
  3. Joa Masip (AFA Escola Sant Miquel Ascó)

1r Equip: AFA Escola Sant Miquel Ascó

ARTICLES RELACIONATS

DEIXA UNA RESPOSTA

Introduïu el vostre comentari.
Introduïu aquí el vostre nom

+ 76 = 85

Últimes notícies